Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 5 • L 3
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWielkie zmiany w ruchu na Kujawskiej. Rozbudowa ulicy wchodzi w nowy etap [MAPY]
kujawska rozbudowa zdmikp
26.05.2020 | 09:19

Wielkie zmiany w ruchu na Kujawskiej. Rozbudowa ulicy wchodzi w nowy etap [MAPY]

Na zdjęciu: Od soboty, 30 maja ruch na Kujawskiej zostanie przeniesiony na widoczną po lewej stronie jezdnie wschodnią. Jezdnia zachodnia zostanie natomiast zamknięta i przebudowana.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

Rozbudowa ulicy Kujawskiej wchodzi w kolejny etap. W związku z tym od soboty, 30 maja ruch zostanie przełożony na nowe jezdnie ulic Solskiego, Kujawskiej i Bernardyńskiej, a wjazd z Bernardyńskiej na plac Kościeleckich oraz ulica Sieroca od strony Kujawskiej zostaną zamknięte. W obrębie realizowanej inwestycji zmieni się również lokalizacja przystanków autobusowych.

Na przebudowywanym odcinku ulicy Kujawskiej realizowane są roboty ziemne, kanalizacyjne, energetyczne i brukarskie. Obecnie trwa układanie nawierzchni oraz montaż torowisk, słupów trakcyjnych i oświetleniowych. Kontynuowane są także prace przy chodnikach i drogach rowerowych. Roboty postępują także w wykopie, którym docelowo będą jeździć tramwaje. Postęp prac na całym odcinku sięga już prawie 60%.

Od soboty, 30 maja wykonawca inwestycji – konsorcjum firm Gotowski, PBDI i Tor-Krak – przystępuje do kolejnego etapu prac. Oznacza to zmiany w organizacji ruchu – ruch pojazdów zostanie przekierowany na nowe jezdnie ulic Solskiego, Kujawskiej i Bernardyńskiej. Dzięki temu budowlańcy będą mogli rozpocząć roboty na dotychczas użytkowanych odcinkach.

Dodatkowo zamknięte zostaną: dojazd do Pl. Kościeleckich od strony ul. Bernardyńskiej oraz ul. Sieroca od strony ul. Kujawskiej. Zmianie ulegnie również lokalizacja przystanków autobusowych – podkreśla rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński. Najważniejszą zmianą jest tymczasowe zawieszenie przystanków na placu Kościeleckich – przystanki początkowe linii 51 i 58 będą zlokalizowane na Zbożowym Rynku, a 66, 86 i 99 – na rondzie Jagiellonów. Autobusy nocne będą zatrzymywać się na przystankach wokół ronda Jagiellonów. Nowe lokalizacje przystanków można zobaczyć na poniższych mapach.

Schemat przystanków dla linii nocnych w rejonie ronda Jagiellonów i Zbożowego Rynku

Kujawska-2-nocne-aaa

Schemat przystanków dla linii dziennych w rejonie ronda Jagiellonów i Zbożowego Rynku

Kujawska-3-dzienne-aaaSchemat przystanków w rejonie ronda Kujawskiego

kujawska-1-aaa

Okoński podkreśla, że wprowadzenie wszystkich zmian w organizacji ruchu (przestawienie znaków, barier drogowych, przystanków) potrwa kilka godzin. – Wykonawca będzie pracował już w piątek po południu, aby docelowa organizacja ruchu obowiązywała już od soboty rano – dodaje rzecznik drogowców.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
kretek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kretek
Gość
kretek

Szanowni drogowcy a gdzie są przejścia dla pieszych po zmianie ruchu . Poprzednio było przejście z jednej części Chołoniewskiego na drugą . Okazało się bardzo potrzebne, to widać po dużej ilości pieszych. Taki stan rzeczy będzie obowiązywał do końca budowy t.j. 15 miesięcy. My mieszkańcy tej części Szwederowa a także inni mieszkańcy Bydgoszczy idący do ZUS , Luxmedu a także do przedszkola ,szkoły, kościoła, bloków mieszkalnych, garaży w takiej sytuacji nie mamy możliwości przejścia.Prosimy o wyznaczenie takiego przejścia.

Powiązane treści