Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wigilia inowrocławian

Dodano: 18.12.2016 | 15:31

Początek wigilijnego spotkania o godzinie 16.00.

Na zdjęciu: Inowrocławski Rynek.

Fot. Stanisław Gazda

Tegoroczne spotkanie 22 grudnia na inowrocławskim Rynku, zapowiada się niezwykle interesująco.

Wówczas setki, jeśli nie tysiące inowrocławian pojawią się w sercu miasta, aby wziąć udział w Wigilijnym Spotkaniu Mieszkańców. Początek o godz. 16.00..

– To jeden z najpiękniejszych dni w roku, kiedy wszyscy spotykamy się, aby spożyć tradycyjne, kujawskie potrawy i choć przed godzinę lub dwie przeżywać wspólnie przygotowania do świąt – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia, Ryszard Brejza, z którego inicjatywy od 2003 roku organizowane są wspólne wigilie na Rynku.

Tak jak w poprzednich latach, będzie posiłek, ale bardziej urozmaicony i „bogatszy”. Pojawią się bowiem nowe smakołyki, m.in. zupa grzybowa i chleb ze smalcem.

– Prezydent Brejza, wraz z gośćmi, będzie w tym roku częstował zupą grzybową, żurkiem, grochem z kapustą (z każdego rodzaju po 1500 porcji), pierogami z kapustą i grzybami, mięsem oraz ruskimi (1000 szt.), „makiełkami” (1000 porcji), rybą (500 porcji), chlebem ze smalcem, piernikiem a także gorącą herbatą – informuje dyrektor OSiR, Wiesława Pawłowska.

Zabytkowym samochodem przybędzie Święty Mikołaj a grupa Mikołajów z Rider’s Club wjedzie na centralny plac miasta na motocyklach. Główną atrakcją imprezy będzie powiększona szopka ze zwierzętami, wśród których znajdą się m.in. wielbłąd, alpaka, zebu, kuc szetlandzki, osiołek, owieczki, króliki, koza, kaczki staropolskie, kury, gęsi kubańskie i indyki.

W czasie wigilijnego spotkania w szopce, w postaci biblijne wcielą się młodzi aktorzy. W tym roku, podobnie jak w poprzednich, będzie można podziwiać także interaktywne figury postaci biblijnych wykonane z drewna.

Każde dziecko, które pojawi się w dniu inauguracji na Rynku obdarowane zostanie słodkimi upominkami oraz zabawkami. Podczas otwarcia szopki pierwszych pięćdziesięcioro dzieci będzie mogło nieodpłatnie zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem w świątecznej scenerii.

W trakcie imprezy koszykarze Noteci i Domino będą stroić bożonarodzeniowe drzewko, a wszystkie atrakcje, które będą się działy podczas imprezy, zostaną wyświetlone na telebimie, co ułatwi mieszkańcom obserwację wydarzeń.

Na scenie nie zabraknie atrakcji artystycznych przygotowanych przez Kujawskie Centrum Kultury. Nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu „Inowrocław na choince”, który zorganizowała Inowrocławską Lokalna Organizacja Turystyczna.

Szopka 22 grudnia będzie czynna w godzinach 16.00-18.00. Odwiedzać ją można również od 23 do 26 grudnia w godzinach od 10.00 do 18.00, natomiast 24 grudnia także od godz. 22.00 do godz. 2.00 w nocy.