[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaWiklinowa tuba Politechniki Bydgoskiej niemal gotowa. Będzie można do niej wejść [ZDJĘCIA]
03.06.2022 | 12:51

Wiklinowa tuba Politechniki Bydgoskiej niemal gotowa. Będzie można do niej wejść [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Błażej Bembnista

Fordoński kampus Politechniki Bydgoskiej zyskał nową rzeźbę. W ramach międzynarodowych warsztatów wiklinowych studenci z Polski i Turcji stworzyli tubę, do której będzie można wejść i spojrzeć na wielki napis Politechniki. Prace nad monumentalną konstrukcją dobiegają końca.

Jak informowaliśmy w poniedziałek, Politechnika Bydgoska zorganizowała międzynarodowe warsztaty wiklinowe, będące częścią projektu EcoSET – jego hasłami są ekologia i zrównoważony rozwój. W ramach projektu udało się nawiązać współpracę z turecką uczelnią Ondokuz Mayıs University. Celem warsztatów było stworzenie monumentalnej rzeźby wykonanej z wikliny – materiału w pełni naturalnego, będącego dobrem kulturowym Kujaw i Pomorza.

W ramach tygodniowych warsztatów studenci z Polski i Turcji stworzyli konstrukcję w kształcie tuby, która umożliwia wejście do środka bądź spojrzenie przez nią na powstały w ubiegłym roku wielki napis „Politechnika Bydgoska”. Jak mówi nam dr Piotr Tołoczko z Katedry Architektury Wnętrz Wydziału Sztuk Projektowych PBŚ, rzeźba jest praktycznie ukończona. – Dziś odcinamy środkową konstrukcje, która pomagała nam w tworzeniu tuby. Całość wypełnimy dwuletnią wikliną – dodaje koordynator projektu.

Przy tworzeniu rzeźby pracowała stała ekipa 12 osób – sześć z Turcji oraz studenci i wykładowcy Politechniki Bydgoskiej. – Ponadto pomagali nam też inni studenci, którzy nas wspierali w różnych czynnościach – dodaje dr Tołoczko. Na ten moment do konstrukcji nowej atrakcji kampusu przy ulicy Kaliskiego zużyto ponad trzy tony wikliny. Rzeźbę będzie można podziwiać przez kolejny rok.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments