Bydgoszcz
10C
Opady
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 10 • L 9
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWioślarska dwójka kończy karierę. „Pora się spełniać na drodze rodzinnej”
Magdalena Fularczyk, Natalia Madaj, Lotto Bydgostia, zakończenie sezonu, wioślarstwo - ST (11)
17.01.2018 | 07:12

Wioślarska dwójka kończy karierę. „Pora się spełniać na drodze rodzinnej”

Mistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro podjęły decyzję o zakończeniu sportowej kariery.

Na zdjęciu: Decyzję o zakończeniu kariery zawodniczki ogłosiły na konferencji prasowej.

Fot. Sebastian Torzewski

Koniec pewnej ery w polskim wioślarstwie. W zawodach rangi międzynarodowej nie zobaczymy już naszej najlepszej kobiecej dwójki: Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj-Smolińskiej.

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, obie zawodniczki powiadomiły o swojej decyzji. Fularczyk-Kozłowska poinformowała, że jest w ciąży. – Zdecydowałyśmy się na rok przerwy, która była zaplanowana już wcześniej z trenerem – zawiadomiła Fularczyk-Kozłowska, która po ogłoszeniu informacji, że niebawem będzie matką, zebrała gromkie brawa od dziennikarzy.

Sportową karierę zakończyła natomiast Natalia Madaj-Smolińska. – Miałyśmy przerwę, ja cały czas jestem spełniona. Podjęłam decyzję, że na drodze sportowej jestem spełniona, osiągnęłam już dużo, teraz czas na spełnianie się na drodze rodzinnej – ogłosiła mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro. – Wiedziałam, że przyjdzie taki moment, ale to jest dla mnie bardzo szczęśliwy dzień. Przez ten rok nie zmieniłam decyzji. Przełomowym momentem było dla mnie wyjście za mąż – przyznała Madaj-Smolińska.

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj-Smolińska wspólnie wywalczyły medale mistrzostw Europy (złoto w 2014 i 2015 roku) i wicemistrzostwo globu (2014). Ta pierwsza sięgnęła także po brązowy medal igrzysk w Londynie (2012) w dwójce z Julią Michalską.


Powiązane treści