Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wioślarska dwójka kończy karierę. „Pora się spełniać na drodze rodzinnej”

Dodano: 17.01.2018 | 07:12
Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj-Smolińska

Mistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro podjęły decyzję o zakończeniu sportowej kariery.

Na zdjęciu: Decyzję o zakończeniu kariery zawodniczki ogłosiły na konferencji prasowej.

Fot. Sebastian Torzewski

Koniec pewnej ery w polskim wioślarstwie. W zawodach rangi międzynarodowej nie zobaczymy już naszej najlepszej kobiecej dwójki: Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj-Smolińskiej.

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, obie zawodniczki powiadomiły o swojej decyzji. Fularczyk-Kozłowska poinformowała, że jest w ciąży. – Zdecydowałyśmy się na rok przerwy, która była zaplanowana już wcześniej z trenerem – zawiadomiła Fularczyk-Kozłowska, która po ogłoszeniu informacji, że niebawem będzie matką, zebrała gromkie brawa od dziennikarzy.

Sportową karierę zakończyła natomiast Natalia Madaj-Smolińska. – Miałyśmy przerwę, ja cały czas jestem spełniona. Podjęłam decyzję, że na drodze sportowej jestem spełniona, osiągnęłam już dużo, teraz czas na spełnianie się na drodze rodzinnej – ogłosiła mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro. – Wiedziałam, że przyjdzie taki moment, ale to jest dla mnie bardzo szczęśliwy dzień. Przez ten rok nie zmieniłam decyzji. Przełomowym momentem było dla mnie wyjście za mąż – przyznała Madaj-Smolińska.

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj-Smolińska wspólnie wywalczyły medale mistrzostw Europy (złoto w 2014 i 2015 roku) i wicemistrzostwo globu (2014). Ta pierwsza sięgnęła także po brązowy medal igrzysk w Londynie (2012) w dwójce z Julią Michalską.

Wioślarska dwójka kończy karierę. "Pora się spełniać na drodze rodzinnej"