Bydgoszcz
4C
Lekkie opady śniegu
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h S
H 5 • L 4
9C
Nd
8C
Pon
5C
Wt
4C
Sr
4C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaWiosna popiera pierwszy Marsz Równości. „To wydarzenie czyni z Bydgoszczy prawdziwie europejską, nowoczesną stolicę”
Izabela Nowak, Wanda Nowicka, Adam Witczak - konferencja Wiosny Bydgoszcz - SF
09.05.2019 | 07:01

Wiosna popiera pierwszy Marsz Równości. „To wydarzenie czyni z Bydgoszczy prawdziwie europejską, nowoczesną stolicę”

Na zdjęciu: Podczas konferencji Wiosny, liderka listy tej formacji Wanda Nowicka (w środku) poparła Marsz Równości, który przejdzie ulicami miasta w najbliższą sobotę. O samym wydarzeniu mówił jeden z jego organizatorów - Adam Witczak. Z lewej kandydatka Wiosny do europarlamentu Izabela Nowak.

Fot. Szymon Fiałkowski

Już w tę sobotę ulicami miasta przejdzie Marsz Równości. O udział w wydarzeniu apeluje liderka kujawsko-pomorskiej listy Wiosny Roberta Biedronia w eurowyborach.

Wanda Nowicka mówiła o tym podczas konferencji prasowej, którą zorganizowano przed wejściem do Bydgoskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. – Apeluję do bydgoszczanek i bydgoszczan o wzięcie udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Przyjdźcie państwo wszyscy na ten marsz, to wydarzenie czyni z Bydgoszczy prawdziwie europejską, nowoczesną stolicę – mówiła jedynka Wiosny w eurowyborach z okręgu nr 2 obejmującego Kujawy i Pomorze.

– Pokażmy, że miłość nie wyklucza, kolorów się nie boimy i że tęcza nie obraża – dodała. Jak mówiła, marsz będzie wspaniałym świętem i jednocześnie wyraziła swoje poparcie dla tej inicjatywy na piśmie, które przekazała Adamowi Witczakowi ze stowarzyszenia Marsz Równości. – Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie działać bez udziału i wsparcia polityków. To, które zostało nam okazane ze strony partii Wiosna jest dla nas bardzo ważne – mówił Witczak.

Była wicemarszałek sejmu krytycznie odniosła się za to do odpowiedzi na odpowiedź na pismo w sprawie wsparcia osób doświadczających przemocy. O złożeniu takowego pisma Nowicka, wspólnie z Olgierdem Łukaszewiczem mówiła w minioną niedzielę przed ratuszem, natomiast prezydent Rafał Bruski szybko odpisał na nie, sugerując że to nie on jest właściwym adresatem tego pisma. – Spotkała mnie duża przykrość ze strony prezydenta, który pozwolił sobie na wysoce niestosowny i nieprawdziwy komentarz, jakobym nie zaangażowała się w poparcie marszu równości. Ja od wielu lat działam w środowiskach LGBT – komentowała Wanda Nowicka. Jak dodawała, w swoim piśmie do prezydenta zwróciła uwagę na załatwienie takich spraw, jak zorganizowanie całodobowego telefonu dla kobiet doświadczających przemocy. – Mam wrażenie, że pan prezydent odpowiedział emocjonalnie i że powinnam kierować pisma do wojewody. Dlaczego do niego? Przecież wojewoda nie odpowiada za tę politykę miejską – dodała liderka listy Wiosny. Nowicka zapowiedziała swoją obecność na sobotnim wydarzeniu. – Ja na paradach równości bywam nie od dziś, podejrzewam że dla prezydenta Bruskiego to pierwsze takie wydarzenie – zakończyła.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BociekBodziu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bodziu
Gość
Bodziu

Po co to?

Bodziu
Gość
Bodziu

Jak chcą to niech robią sobie co chcą, ale nie piętnujmy tego w żaden sposób.

Bociek
Gość
Bociek

Wandziu! Stolicą czego?!

Powiązane treści