Bydgoszcz
14C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 14 • L 13
13C
Wt
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWisła Fordon na krawędzi. Organizuje zbiórkę na dalsze funkcjonowanie
04.02.2019 | 14:35

Wisła Fordon na krawędzi. Organizuje zbiórkę na dalsze funkcjonowanie

Na zdjęciu: W sezonie 2016/2017 Wisła Fordon walczyła o awans do A klasy z Zawiszą Bydgoszcz.

Fot. Aleksander Ryska

Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej zawiesił licencję Wisły Fordon na występy w B klasie. To efekt problemów finansowych klubu, który – aby wyjść na prostą – uruchomił już zbiórkę pieniędzy.

W ubiegłym tygodniu Wisła poinformowała, że jej licencja na występy w B klasie została zawieszona. – Niestety moje starania o znalezienie sponsora i pieniędzy nie udały się i stanęliśmy u progu bankructwa – mówi prezes klubu Bartosz Traczykowski.

Łącznie klub jest zadłużony na 4 tys. złotych. Jako pierwsi pomocną dłoń wyciągnęli działacze Zawiszy, którzy zadeklarowali, że wesprą Wisłę tysiącem złotych. Ponadto, w serwisie zrzutka.pl zorganizowana jest akcja, w ramach której zebrano jak dotąd (do poniedziałku do godz. 14:00) 850 zł. Zbiórka prowadzona jest na sumę 2 tys zł.  Ta kwota obejmuje m.in. zaległe opłaty dla sędziów. – Naszym zadaniem na pierwszym etapie budowania klubu jest zmiana mentalności piłkarskiej, w tym promocja zasad etyki ludzkiej – tłumaczy Traczykowski. – Staramy się odbudować wspólnotę chcących poznać się i pomagać sobie ludzi w poczuciu lokalnego patriotyzmu i kodeksu „Wiślaka” – dodaje, mówiąc o zasadach funkcjonowania klubu.


NAJWIĘCEJ INFORMACJI Z BOISK W SERWISIE PIŁKA NOŻNA BYDGOSZCZ [KLIKNIJ]


FKS Wisła jest spadkobiercą podmiotu, który powstał w 1923 roku. Została reaktywowana pięć lat temu. W tym czasie dwukrotnie walczyła o awans do A klasy, za każdym razem plasując się na drugim miejscu w tabeli. W 2016 roku lepszy okazał się Dąb Potulice, a rok później – Zawisza Bydgoszcz. Co ciekawe, to właśnie Wisła była pierwszym rywalem niebiesko-czarnych po ich relegacji do B klasy. W meczu 1. kolejki zespół z Fordonu wygrał 2:1 i była to jedyna porażka zawiszan w tamtym sezonie.

Mimo trudności finansowych piłkarze Wisły przygotowują się do rundy wiosennej. W ubiegły weekend rozegrali pierwszy tej zimy sparing, wygrywając z Wisłą Pędzewo 4:2. Wznowienie rozgrywek ligowych zaplanowano na 23/24 marca. W inaugurującej rundę wiosenną kolejce Wisła ma podjąć Zielonych Zalesie.

W rozgrywkach grupy III klasy B występują oprócz szóstych po rundzie jesiennej fordonian także trzy inne bydgoskie zespoły – Gwiazda jest liderem, Piaski zajmują 9. miejsce, a Amator zamyka tabelę.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści