Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wizyta u internisty online – jak przebiega i dlaczego warto z niej skorzystać?

Dodano: 21.11.2023 | 14:26

Na zdjęciu: Teleporada z internistą online to duża oszczędność czasu.

Fot. nadesłane

Szybka konsultacja z lekarzem w zaledwie kilkanaście minut to marzenie każdego pacjenta. Niestety realia, na które napotykamy w przychodni lekarskiej, są zgoła inne. Długie kolejki, problem z dodzwonieniem się na rejestrację czy przebywanie z innymi chorymi w ciasnym pomieszczeniu to najczęstsze bolączki stające nam na drodze do zdrowia. Na szczęście dzięki dostępności usługi, jaką jest teleporada, mamy możliwość uzyskania natychmiastowej pomocy i to bez wychodzenia z domu. Dlaczego warto umówić się na wizytę u internisty online? Na czym ona dokładnie polega? I jakie są jej największe zalety? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

Teleporada z internistą online – jakie są jej największe zalety?

Internista to specjalista, z którym możemy omówić większość dolegliwości dotyczących chorób przewlekłych. Wskazaniem do wizyty w jego gabinecie jest nie tylko infekcja wirusowa czy bakteryjna, ale także nietypowe zmiany skórne czy problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Warto podkreślić, że przyjdzie on nam z pomocą także w profilaktyce wielu schorzeń cywilizacyjnych. Potrzebujesz zasięgnąć jego porady, ale nie masz czasu na wizytę stacjonarną? Wiedz, że masz możliwość skorzystania z rozmowy z internistą on-line!

Teleporada z internistą online to duża oszczędność czasu. Dzięki niej nie musisz narażać się na kontakt z innymi chorymi ani spędzać długich godzin w kolejkach przed gabinetem lekarskim. To także bardzo praktyczne rozwiązanie dla wszystkich osób, które potrzebują przedłużenia dotychczasowego leczenia. Nie wolno również zapominać o tym, że daje ona możliwość otrzymania porady i recepty o każdej porze dnia i nocy.

Kto może skorzystać z porady lekarskiej przez internet?

Komu dedykowana jest wizyta u internisty online? Odpowiedź brzmi – każdemu, kto z jakiegoś powodu nie może dostać się do niego osobiście. Z usługi tej mogą skorzystać osoby będące na wyjeździe wakacyjnym, mieszkające w miejscowości oddalonej o wiele kilometrów od placówki medycznej lub mające ograniczoną możliwość poruszania się. Co więcej, usługa ta doskonale sprawdzi się w przypadku zapracowanych osób lub rodziców, którzy nie mają z kim zostawić swoich pociech. Teleporada u internisty to nie tylko duża oszczędność czasu, ale także komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu pacjenci mogą otrzymać specjalistyczną pomoc medyczną w przeciągu kilkunastu minut.

Internista online – jak zapisać się na wizytę?

Proces  zapisania się na konsultację z internistą on-line jest bardzo prosty. Wystarczy skorzystać z dedykowanej ku temu platformy internetowej, takiej jak Med24. Umożliwia ona szybki kontakt ze specjalistą, który zapewni ci niezbędną pomoc w zaledwie 15 minut. Usługa ta jest dostępna przez całą dobę, również w weekendy i dni świąteczne. Proces rejestracji wymaga zaledwie kilku intuicyjnych kliknięć. Po uiszczeniu opłaty wyznaczony lekarz skontaktuje się z tobą w celu omówienia twojego problemu.

Jak wygląda wizyta u internisty on-line krok po kroku?

Wizyta u internisty online w dużym stopniu przypomina tę tradycyjną. Po wstępnej weryfikacji tożsamości specjalista wnikliwie przyjrzy się twojemu problemowi zdrowotnemu. W trakcie wywiadu medycznego mogą pojawić się pytania dotyczące najbardziej niepokojących cię objawów, historii choroby oraz przyjmowanych na co dzień leków i suplementów diety. Możesz zostać również poproszony o okazanie stosownej dokumentacji medycznej, w tym aktualnych wyników badań. Jeśli nie uda ci się przesłać ich przed teleporadą, warto mieć je pod ręką.

Podczas konsultacji internista poinformuje cię o zaplanowanym leczeniu i odpowie na wszystkie twoje pytania. W razie konieczności wypisze on również stosowne leki lub – w przypadku kontynuacji kuracji – dostosuje dotychczasową dawkę. Oprócz e-recepty podczas konsultacji internetowej możesz otrzymać e-zwolnienie lub e-skierowanie do innego specjalisty. Nie zwlekaj i zapisz się na wizytę już dziś – zaledwie kilka kliknięć dzieli cię od umówienia się do internisty online!