Bydgoszcz
21C
Słonecznie
37% wilgotność
Wiatr: 9km/h NNW
H 22 • L 19
14C
Sr
13C
Czw
10C
Pt
12C
Sob
11C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaWłączają Letnie Pranie Mózgu. Już po raz siódmy
letnie pranie mozgu
19.06.2016 | 07:32

Włączają Letnie Pranie Mózgu. Już po raz siódmy

W lipcu i sierpniu odbędzie się cykl Letnie Pranie Mózgu.

Na zdjęciu: fragment plakatu promującego wydarzenie

Fot. mat. prasowe

Koncerty, wystawy, instalacje multimedialne oraz kino letnie —  tego typu atrakcje organizowane będą od 7 lipca do 28 sierpnia w klubie Mózg oraz na terenie przed lokalem w ramach wakacyjnego cyklu Letnie Pranie Mózgu.

To będzie siódma edycja wydarzenia łączącego nie tylko różne gatunki sztuki, ale przede wszystkim jednoczącego lokalną społeczność. Impreza traktowana jest jako wydarzenie lokalne, przyjacielskie, rodzinne. Celem festiwalu jest zgromadzenie międzypokoleniowej grupy twórców i promowanie tego, co według nich jest interesujące. A są to naprawdę przeróżne rzeczy! Wieczorne spotkania nie mają określonej tematyki. Organizatorzy zapewniają, że synkretyzm gatunkowy i stylistyczny będzie wszechobecny, a uczestnicy nie powinni spodziewać się monotonii.

W ramach cyklu Letnie Pranie Mózgu odbędzie się pięć większych imprez. Wszystkie będą rozpoczynać się o tej samej porze: 22:00. Pierwszą z nich zaplanowano na 15 lipca. Tego dnia muzykę na żywo zapewnią: JAAA, Qba Janicki, MO, MKO, Pufffa. Zobaczyć będzie można też instalację wizualną Karoliny Głusiec oraz wystawę malarstwa i malowanie na żywo. Kolejne koncerty odbędą się 29 lipca, 12 sierpnia, 19 sierpnia i 26 sierpnia. Każdy z nich będzie inny, a informacje o tym, czego mogą spodziewać się uczestnicy, znajdują się na stronie internetowej www.lpm.mozg.pl

Oprócz koncertów, w każdy czwartek od 7 lipca do 25 sierpnia o 22:00 na podwórzu przed klubem odbywać się będą seanse w ramach kina plenerowego. Repertuar dostępny jest na wspomnianej stronie internetowej.


Powiązane treści