Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Władysław Gollob myśli o następnym sezonie. Kogo widzi w składzie?

Dodano: 07.08.2017 | 12:15

Władysław Gollob zdradził swoje plany kadrowe.

Na zdjęciu: Władysław Gollob myśli już o składzie na nowy sezon.

Fot. SG

Władysław Gollob planuje już budowę zespołu na sezon 2018. Na pomeczowej konferencji prasowej zdradził, kogo chce zachować w składzie na przyszły rok.

Gollob po niedzielnym meczu pogratulował zwycięstwa zawodnikom z Tarnowa. Jego zdaniem bydgoski klub nie utrzymał się w Nice I lidze między innymi przez niekorzystny terminarz, w ramach którego Polonia zaczęła sezon od meczów z mocnymi rywalami. Znacząca była też kontuzja Tomasza Orwata. – Nie wypełniliśmy planu, ale pozostaję przy koncepcji budowania drużyny w oparciu o wychowanków – zapewniał na pomeczowej konferencji prasowej prezes Polonii.

W następnym sezonie Gollob chciałby mieć podobny skład jak w tym roku. W kadrze nie widzi miejsce jedynie dla Andrieja Kudriaszowa. – Nasi przyjaciele Rosjanie nas zawiedli. Spadek formy Kudriaszowa był wręcz kompromitujący – mówił sternik klubu.

Senior najsłynniejszej żużlowej rodziny w Polsce chciałby uzupełnić skład dwoma juniorami lepiej punktującymi od obecnych młodzieżowców Polonii. – Postępy zrobił Mateusz Jagła, który był nieudolnie przygotowany do startów. Poprawił się i ma tę zaletę, że się nie przewraca. Jeździ jak potrafi, ale w sposób pewny – mówił Gollob, który zdecydowanie gorzej ocenia Patryka Sitarka. – Od 2016 roku nic się nie rozwinął. Cenimy go jako członka zespołu, ale nie spełnia oczekiwań zawodniczych – przyznawał.

Polonia zakończyła sezon 2017 na ósmym miejscu w tabeli Nice I ligi. W czternastu meczach wygrała tylko raz.

Sebastian Torzewski