Bydgoszcz
9C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 7km/h SE
H 9 • L 9
9C
Nd
3C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWłamanie w centrum w Bydgoszczy. Śródmiejscy rabusie ukradli skrzynkę piwa
kwp bydgoszcz
19.05.2020 | 13:39

Włamanie w centrum w Bydgoszczy. Śródmiejscy rabusie ukradli skrzynkę piwa

Na zdjęciu: Policjanci szybko zatrzymali sprawców.

Fot. flickr

Trzy osoby zostały zatrzymane na bydgoskim Śródmieściu. Podejrzane są o kradzież z włamaniem.

W sobotę wieczorem dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do budynku przy ul. Rycerskiej. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, który po dojechaniu na miejsce zastał 57-letnią kobietę i mężczyzn w wieku 38 i 49 lat. Jeden z nich niósł skrzynkę z zawartością 16 piw. – Osoby zapytane o fakt kradzieży z włamaniem zgodnie stwierdziły, że nic na ten temat nie wiedzą, gdyż wracają z pętli tramwajowej. Nie potrafiły też powiedzieć, skąd mają alkohol – mówi podkom. Lidia Kowalska.

Podczas rozmowy do policjantów podszedł mężczyzna, który jak się okazało, dzwonił na policję. Potwierdził, że to legitymowane osoby miały dokonać włamania do mieszkania. Po wybiciu szyb mieli wejść do środka i zabrać skrzynkę.

Trzy osoby zostały zatrzymane i przewiezione do śródmiejskiego komisariatu. – Tam usłyszały zarzuty kradzieży z włamaniem. Na dodatek okazało się, że 38-latek działał w warunkach recydywy zatem musi liczyć się ze zwiększonym wymiarem kary za to przestępstwo – tłumaczy podkom. Kowalska, która podkreśliła, że to zdecydowane i natychmiastowe działanie świadka pozwoliło zatrzymać sprawców.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści