Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 18 • L 15
17C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWoda zalała ulice. Wójt: „Mam tego dosyć”. I zapowiada inwestycje [ZDJĘCIA]
08.09.2017 | 11:14

Woda zalała ulice. Wójt: „Mam tego dosyć”. I zapowiada inwestycje [ZDJĘCIA]

W gminie Białe Błota znajduje się jeszcze 250 km dróg gruntowych- wylicza wójt Kulpa.

Na zdjęciu: Wczorajsza ulewa utrudniła życie mieszkańcom Łochowa.

Fot. Anna Wiśniewska

Mieszkańcy Łochowa skarżą się na fatalny stan dróg gruntowych, których w gminie nie brakuje. Mają już tego dość, podobnie jak wójt Maciej Kulpa, który zapowiedział wyczekiwane inwestycje.

Ożywiona dyskusja jest pokłosiem wczorajszej ulewy, która przeszła przez gminę. –  By wyjść na ulicę, należy wejść po kostki do wody – skarży się pani Anna, mieszkanka Łochowa, komentując stan drogi na ulicy Bartniczej. Z kolei pani Bogumiła stwierdza – Lato minęło, a basen został. Zapraszam chętnych do pływania.

Problem nie dotyczy tylko Łochowa, ale całej gminy. Podobnie jest również w Zielonce, Kruszynie Krajeńskim, Murowańcu, Cielu czy w samych Białych Błotach. Mieszkańcy wszystkich tych miejscowości regularnie skarżą się na opłakany stan dróg, które wymagają jak najszybszej budowy.

Sytuację skomentował wójt Maciej Kulpa – Jeżeli nie zainwestujemy w kanalizację deszczową, a jednocześnie szybsze utwardzenie nawierzchni, to dalej będzie to tak wyglądać – tłumaczy. Wylicza też, że na terenie gminy jest 250 km dróg gruntowych.

Wójt zapewnia, że – w miarę możliwości – zrobi wszystko, by ich stan się poprawił. Obiecał, że w prowizorium budżetowym na 2018 rok wpisze postulowane przez mieszkańców inwestycje. – Będziemy budować nade wszystko te drogi, które wyglądają jak na załączonych zdjęciach, bo i ja mam już tego dosyć – zakończył swoją wiadomość do mieszkańców.