Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wojciech Bulanda nowym bydgoskim radnym. Na debiutanckiej sesji pytał o inwestycje na Miedzyniu

Dodano: 27.11.2019 | 17:14
Rafał Bruski, Wojciech Bulanda

30-latek od wielu lat związany jest ze środowiskami rowerowymi w mieście.

Na zdjęciu: Po ślubowaniu gratulacje Wojciechowi Bulandzie złożył prezydent Rafał Bruski.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wojciech Bulanda, związany z Miedzyniem społecznik i działacz środowisk rowerowych, zastąpił Agnieszkę Bąk w ławach bydgoskiej rady miasta. W środę złożył ślubowanie.

Bulanda ma 30 lat. Jest członkiem Rady Osiedla Miedzyń-Prądy i w tej części miasta prowadzi serwis rowerowy. Od wielu lat jest związany także z Bydgoską Masą Krytyczną, ponadto wchodzi w skład działającego przy ratuszu zespołu ds. polityki rowerowej. Po raz pierwszy jego nazwisko trafiło do mediów dekadę temu, gdy został usunięty przez ówczesnego dyrektora Jana Siudę z praktyk studenckich w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej za krytykowanie tej instytucji.

Nic więc dziwnego, że już na pierwszej sesji w roli radnego Bulanda skupiał się na tematach rowerowych. Pytał chociażby o usuwanie jednośladów blokujących drogi (usłyszał, że to marginalny i w zasadzie nienotowany problem) czy wysokość kwot na budowę dróg dla rowerów w przyszłorocznym budżecie.

Swoje debiutanckie wystąpienie poświęcił jednak inwestycjom na Miedzyniu. A w zasadzie ich braku we wspomnianym budżecie na 2020 rok. Pytał prezydenta Rafała Bruskiego o perspektywy powrotu do modernizacji ulicy Nakielskiej czy budowy basenu przy ulicy Pijarów. Prezydent przypomniał o ograniczeniach wynikających z regulacji ustawowych, wskutek których w budżecie miasta ma znaleźć się około 100 milionów złotych mniej. I zadeklarował powrót do tematów, gdy znajdą się dodatkowe środki.

Wojciech Bulanda jest następcą Agnieszki Bąk, która zrezygnowała z mandatu po tym, jak została akredytowaną asystentką europosła Radosława Sikorskiego. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych Bulanda startował do rady z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 1 obejmującym osiedla północno-zachodniej Bydgoszczy. Otrzymał 642 głosy, ale pierwotnie nie uzyskał mandatu, które trafiły do Bąk oraz Roberta Langowskiego i Pauliny Jankowskiej (ta ostatnia uzyskała zaledwie 13 głosów więcej).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna
Krystyna
3 lat temu

Jak się nie potrafi czytać budżetu, to bardzo szybko można zostać wyeliminowany z dyskusji.
Może nowy radny zajmie się przyczynami wzrostu
należności budzetu miasta, może należy poprawić skuteczność windykacji?