Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zakażony koronawirusem. Przełom roku spędzi w izolacji

Dodano: 28.12.2020 | 13:53

Na zdjęciu: Mikołaj Bogdanowicz (z prawej) poinformował o potwierdzonym zakażeniu koronawirusem. Jarosław Wenderlich (w środku) został skierowany z kolei na kwarantannę ze względu na kontakt z wojewodą.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz miał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Poinformował o tym w mediach społecznościowych.

Informację o zakażeniu koronawirusem Bogdanowicz przekazał w poniedziałek kwadrans po godzinie dwunastej zarówno na Facebooku, jak i na Twitterze. Jak podkreślił w krótkim wpisie na obu platformach „czuje się dobrze”. „Do 3 stycznia włącznie będę przebywał w izolacji domowej” – dodał wojewoda.

Do czasu zakończenia wspomnianej izolacji obowiązki Bogdanowicza będzie wykonywał wicewojewoda Józef Ramlau. Przypomnijmy, że na początku października wojewoda przebywał na kwarantannie po tym, jak kontakt z osobą zakażoną miało jedno z jego dzieci. Wówczas przeprowadzone badanie nie wykryło u niego obecności koronawirusa.

W związku z kontaktem z Bogdanowiczem najbliższe dni na kwarantannie spędzi natomiast bydgoski radny Prawa i Sprawiedliwości i podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jarosław Wenderlich.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments