Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
84% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L 1
3C
Nd
4C
Pon
6C
Wt
1C
Sr
4C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWojewoda w szpitalu
wojewoda w szpitalu
11.02.2016 | 17:33

Wojewoda w szpitalu

Nie wyobrażam sobie, żeby wojewoda w taki dzień nie był z chorymi - powiedziała Aleksandra Peplau - Pełnomocnik Wojewody ds Osób Niepełnosprawnych i Rodziny.

Na zdjęciu: Wojewoda przy łóżku chorego.

Fot. Stanisław Gazda

Z okazji Światowego Dnia Chorego w czwartek, 11 lutego, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz złożył wizytę w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy.

Wojewoda zapoznał się z zasobami lokalowymi i wyposażeniem specjalistycznym oddziałów: intensywnej terapii, chirurgii, neurologii, zakładu neurofizjologii. W kilku salach spotkał się z chorymi. Wziął też udział w naradzie z udziałem zaproszonych gości, dyrekcji oraz personelu medycznego. Na zakończenie spotkania przekazał pamiątkowy adres z okazji wizyty.

Nie wyobrażam sobie, żeby wojewoda w taki dzień nie był z chorymi. Ta wizyta miała znaczenie przede wszystkim dla nich, bo pokazała, że decyzje, które zapadają w obszarze służby zdrowia muszą mieć swoje źródło w konfrontacji z rzeczywistością oddziałów szpitalnych, przychodni, gabinetów lekarskich, aptek. Poza tym uzmysłowiła nam, jeszcze zdrowym, jak wielkim darem jest zdrowie, i że jest to dar ulotny, przemijający. Należy zatem robić wszystko, żeby wyprzedzić chorobę, nie dopuszczając do niej. – powiedziała Aleksandra Peplau – Pełnomocnik Wojewody ds Osób Niepełnosprawnych i Rodziny.


Powiązane treści