Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 16 • L 16
22C
Wt
20C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWojsko w Bydgoszczy świętuje [ZDJĘCIA]
09.08.2018 | 15:53

Wojsko w Bydgoszczy świętuje [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Obchody Święta Wojska Poskiego w I Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda

350 osób uhonorowanych zostało podczas dzisiejszej uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego, jaka miała miejsce w I Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy.

Dowódcą dzisiejszej uroczystości był ppłk Andrzej Murawski, który złożył meldunek gotowości  Szefowi Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. bryg. Dariuszowi Łukowskiemu, który dokonał przeglądu pododdziałów. Podniesiona  na maszt została flaga państwowa, odegrano hymn.

Generał Łukowski złożył żołnierzom i pracownikom Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych życzenia i podziękowania za wytężoną służbę i pracę. Pogratulował wszystkim wyróżnionym. Podziękował za zaangażowanie w realizacji codziennych obowiązków. Zaprosił na świąteczny festyn w dniu 15 sierpnia, który zorganizowany będzie przy ul. Dwernickiego. Następnie odznaczył jedną z pracownic Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę. Do klap mundurów dwunastu żołnierzy przypiął Złote Medale Za Zasługi Dla Obronności Kraju. Sześciu żołnierzy i jedna osoba cywilna odznaczonych zostało medalami srebrnymi, a czterech brązowymi. Pięciu żołnierzy wyróżnionych zostało Tytułem Honorowym Zasłużony Żołnierz RP z Odznaką II stopnia. Ośmiu żołnierzy otrzymało Odznakę Honorową Wojsk Lądowych. Dwóm żołnierzom wręczono Odznakę Honorową Sił Powietrznych i kolejnym dwóm Odznakę Honorową Marynarki Wojennej. Były też dwa awanse na wyższe stopnie wojskowe oraz nagrodzenie urlopami, listami gratulacyjnymi i pochwałami.

Wicewojewoda Józef Ramlau zauważył, że w dziejach Wojska Polskiego, oprócz chwalebnej przeszłości jest też jego teraźniejszość i przyszłość. Powiedział, że polskie wojsko jest w o tyle dobrej sytuacji, że wydatki budżetowe, chociażby na reprezentowaną na uroczystości formację są w centrum uwagi rządu. – My Polacy możemy być dumni z naszego wojska, które także cieszy się ogromnym uznaniem również poza granicami naszego kraju – podkreślił wicewojewoda.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski powiedział, że przybył na tę uroczystość aby pogratulować i podziękować jej głównym bohaterom, w imieniu własnym i wszystkich Bydgoszczan, za odważną i oddaną służbę, która wpisuje się w najlepsze tradycje polskiego oręża. Ma Bydgoszcz wielkie szczęście, ale i niemały udział w tworzeniu w regionie tak silnego ośrodka militarnego – mówił Bruski. – Za kilka dni bydgoszczanie bawić się będą na militarnym festynie, a 15 września w Myślęcinku spotkamy się na II Dniu NATO w Bydgoszczy. To także dowód na dobrą współpracę instytucji wojskowych z miastem, także w międzynarodowym kontekście – dodał prezydent.

Uroczystość zakończyła defilada żołnierzy I Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy oraz Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy.


Powiązane treści