Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 8 • L 6
8C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
6C
Pt
4C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWojsko zaprasza na piknik. Będzie święto przed rocznicą odzyskania niepodległości, także w Bydgoszczy
1 Brygada Logistyczna świętuje_SG (7)
30.10.2019 | 17:17

Wojsko zaprasza na piknik. Będzie święto przed rocznicą odzyskania niepodległości, także w Bydgoszczy

Piknik odbędzie się w niedzielę, 10 listopada.

Na zdjęciu: W Bydgoszczy, piknik wojskowy odbędzie się na terenie I Pomorskiej Brygady Logistycznej.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Dzień przed 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w 34 polskich miastach odbędą się pikniki wojskowe. Takowe będą miały miejsce też w naszym regionie.

W niedzielę, 10 listopada pikniki odbędą się w Bydgoszczy i Toruniu. W grodzie Kopernika piknik zostanie zorganizowany w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia przy ul. Sobieskiego 36, z kolei w Bydgoszczy odbędzie się na terenie 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej przy ul. Powstańców Warszawy 2 (wjazd od strony ul. Gdańskiej, przez obiekty Zawiszy).

Podczas pikników, które przez Ministerstwo Obrony Narodowej zostaną zorganizowane pod nazwą „służymy Niepodległej” (rozpoczną się 34 w polskich miastach punktualnie o 11:00), będzie można zobaczyć m.in. uzbrojenie polskiego wojska, sprzęt z jakiego korzystają wojskowi, zaplanowano także występy orkiestr wojskowych oraz wiele innych atrakcji.

Pikniki w całej Polsce zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości. O 15:00 odśpiewana zostanie pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego „Marsz Pierwszej Brygady”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści