Bydgoszcz
21C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWokół ronda Kujawskiego ma pojawić się zieleń. „Posadzimy 600 drzew i 6 tysięcy krzewów”
kujawska bydgoszcz
26.03.2021 | 11:26

Wokół ronda Kujawskiego ma pojawić się zieleń. „Posadzimy 600 drzew i 6 tysięcy krzewów”

Na zdjęciu: W rejonie ronda Kujawskiego trwają już prace agrotechniczne.

Fot. ZDMiKP

Trwają przygotowania do nasadzenia zieleni wzdłuż ulic przebudowywanych w ramach rozbudowy ulicy Kujawskiej. W rejonie inwestycji ma pojawić się 600 nowych drzew i ponad sześć tysięcy krzewów.

Jak informuje ZDMiKP, obecnie w rejonie ulicy Kujawskiej, Wojska Polskiego i Solskiego przygotowywane są podłoża pod nowe trawniki i rabaty. Wkrótce zaczną się nasadzenia drzew i krzewów. – Planujemy zasadzić ponad 600 nowych drzew. W ramach kompensacji przyrodniczej przewiduje się posadzenie platanów klonolistnych na szerokich pasach zieleni. Posadzone zostaną również klony polne, jesiony wyniosłe oraz kasztanowce zwyczajne – czytamy w komunikacie zarządu dróg.

W sąsiedztwie komunikacji pieszej i rowerowej planowane jest sadzenie lip srebrzystych, a w okolicy rond i na pasach rozdziału dróg oraz przy ulicach bocznych głogów pośrednich, czeremchy pospolitej, śliwy wiśniowej, czeremchy wirginijskiej, wiśni piłkowanej oraz wiązowców zachodnich. Na powstałych rondach pojawią się krzewy i byliny.


CZYTAJ TAKŻE: Polonia Bydgoszcz pokonała Apator Toruń!


Planowane jest również nasadzenie ponad sześciu tysięcy krzewów liściastych i iglastych odpornych na skrajnie trudne warunki drogowe. – Proponowane gatunki to między innymi: tawuły japońskie, berberysy Thunberga, jałowce płożące, kosodrzewina, róże okrywowe, forsycje, hortensje i inne. Szczególnie dużą liczba krzewów zasadzona zostanie na skarpie w rejonie nowych schodów do parku Wolności – informują drogowcy. Na wszystkich pozostałych terenach zieleni w obrębie pasa drogowego zostaną założone trawniki. – Te prace prowadzone są już w obrębie ul. Wojska Polskiego i Solskiego. Pas pomiędzy jezdniami jest sprzątany i przykrywany warstwą urodzajnej ziemi. Na tak przygotowanym podłożu wkrótce trafią nasiona traw – dodają.

Rozbudowa ulicy Kujawskiej powoli dobiega końca. Obecnie realizowane są tez prace ziemne, kanalizacyjne oraz dalsze roboty przy układaniu nawierzchni. Dzięki temu już niebawem oddane do ruchu zostaną ulice Solskiego i Kujawska.

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 miesiąc temu

Nie zapomnijcie później o to dbać. Bo o zachwaszczony nowy odcinek TU trzeba było się upominać , żeby ktoś przyjechal i uporządkował.

Błażej
Błażej
1 miesiąc temu

bardzo dobra informacja. Lubię zieleń, zwłaszcza drzewa, które latem dają trochę ochłody, gdzie idzie się chodnikiem. Przejeżdżając autobusem widziałem, że są już ładnie porobione ścieżki rowerowe wokół ronda. Dobra robota

Powiązane treści