Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa funkcjonalność bydgoskiego WORD-u. Co to jest?

Dodano: 02.04.2024 | 19:31

Na zdjęciu: Nowo powstałe centrum to 200 metrów kwadratowych interaktywnej ekspozycji.

Fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy zyskał nową funkcjonalność. W obiektach przy Wyszyńskiego 54 powstała ścieżka edukacyjna.

Jak wyjaśnia urząd marszałkowski, dzięki ścieżce przedszkolaki i uczniowie młodszych klas podstawówek będą poznawać zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W uroczystym otwarciu Centrum Edukacji Komunikacyjnej uczestniczyli dziś (2 kwietnia) marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, a także zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz.

Jestem przekonany, że to miejsce, powstałe w oparciu o doświadczenia i wiedzę instruktorów, egzaminatorów i pedagogów, należycie spełni swoje zadanie – mówił podczas otwarcia centrum marszałek Piotr Całbecki.


CZYTAJ TAKŻE: Łukasz Schreiber idzie z Rafałem Bruskim do sądu!


Nowo powstałe centrum to 200 metrów kwadratowych interaktywnej ekspozycji. Jest nowoczesnym narzędziem dydaktycznym dla pracowników WORD–u. Znajdziemy w nim plansze obrazujące zdarzenia drogowe, ekrany prezentujące np. znaki czy hologramy przedstawiające wskazówki od przedstawicieli służb mundurowych. Wnętrze przypomina popularne dywany z przedstawionymi na nich ulicami, znane z wielu pokojów dziecięcych.

Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego to jednostki organizacyjne samorządu województwa. Na terenie Kujaw i Pomorza funkcjonują trzy takie placówki: WORD w Bydgoszczy, który prowadzi także oddział w Inowrocławiu; WORD w Toruniu, któremu podlega także oddział w Grudziądzu oraz WORD we Włocławku. Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, poza działaniami adresowanymi do dorosłych uczestników ruchu, swoją ofertę kierują także do najmłodszych. Nasze ośrodki realizują między innymi projekty edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa na drogach.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments