WOŚP w gminie Białe Błota. Każdy mieszkaniec może pomóc
Dodano: 20.01.2023 | 11:03Na zdjęciu: Zbliża się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Fot. Szymon Fiałkowski
Wielkimi krokami zbliża się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji dołączyła gmina Białe Błota. Odrobiną dobra może podzielić się każdy mieszkaniec.
31. finał WOŚP zagra pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym ciele”. Zebrane środki mają zostać przekazane na rzecz skutecznej walki z sepsą, czyli gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie. Wyposażenie szpitali w odpowiednie narzędzia jest konieczne, ponieważ walka z sepsą jest trudna, długa i często kończy się niepowodzeniem.
Sepsa najczęściej dotyka dzieci, ale pandemia sprawiła, że często staje się pocovidowym powikłaniem u dorosłych – dlatego zbiórce będzie towarzyszyć kolejne hasło: „Możemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich- małych i dużych”.
Do wspólnego celebrowania WOŚP przyłączy się Urząd Gminy Białe Błota, organizując zbiórkę pieniędzy w siedzibie urzędu przy ulicy Szubińskiej 7. Dowolne kwoty będzie można wrzucać do Firmowej Puszki Stacjonarnej o numerze PF/001/7019. Od piątku 20 stycznia 2023 roku puszka zostanie ustawiona i specjalnie wyeksponowana w Biurze Obsługi Klienta, gdzie każdy może dorzucić coś od siebie. Będzie dostępna dla darczyńców aż do finału 29 stycznia 2023 roku.
Gminne Centrum Kultury w Białych Błotach również aktywnie dołączy się do wyjątkowego koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 29 stycznia 2023 odbędzie się tam hucznie celebrowany finał. Na ulice wyjdą wolontariusze, a wielkiej zbiórce na rzecz podopiecznych fundacji – tych małych i tych dużych – towarzyszyć będą imprezy, spektakle, licytacje i koncerty na dwóch głównych scenach: przy GCK w Białych Błotach oraz nieopodal świetlicy wiejskiej w Łochowie.
Mieszkańcy, organizacje i stowarzyszenia dostarczą gadżety i drobiazgi przeznaczone do licytacji, a wolontariusze serię ręcznie uszytych przez nich toreb, które również zostaną przekazane na akcję. Dodatkowo zostały one własnoręcznie ozdobione serduszkami wykonanymi z filcu przez dzieci z warsztatów manualnych.