Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wpadła szajka wyłudzająca kredyty? Policjanci złapali mężczyzn na gorącym uczynku

Dodano: 03.11.2017 | 18:29

Zatrzymano trzech mężczyzn.

Na zdjęciu: Policjanci złapali mężczyzn, gdy próbowali wyłudzić kredyt.

Fot. archiwum

Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą ze świeckiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić z banku kredyt. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w ubiegły czwartek (26 października) w Świeciu. Funkcjonariusze do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn w wieku od 35 do 63 lat, którzy w jednym z miejscowych sklepów ze sprzętem elektronicznym chcieli kupić na raty laptopa, usiłując doprowadzić do udzielenia im kredytu na kwotę ponad 5500 zł.

Jak ustalili mundurowi, 63-letni mężczyzna chciał wyłudzić kredyt, podając fałszywe dane, co do swojego zatrudnienia. Jednak czujność pracownika sklepu, który podczas czynności weryfikacyjnych zorientował się, że klient posługuje się nieprawdziwym zaświadczeniem, pozwoliła policjantom zatrzymać oszusta na gorącym uczynku. W chwilę po tym w ręce mundurowych wpadli też jego wspólnicy: 35-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego i 51-letni mieszkaniec Grudziądza.

Następnego dnia oszuści usłyszeli zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają, że zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze inne oszustwa. Czynności w tej sprawie trwają. Prokurator zastosował wobec oszustów środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Sebastian Torzewski