Bydgoszcz
7C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
14C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONRozrywka i kulturaWraca Festiwal Smaku w Grucznie! Znamy termin imprezy z długą tradycją
03.08.2021 | 17:31

Wraca Festiwal Smaku w Grucznie! Znamy termin imprezy z długą tradycją

Na zdjęciu: Ostatni Festiwal Smaku w Grucznie odbył się w 2019 roku. W ubiegłym roku, z uwagi na epidemię i związane z nią obostrzenia, został odwołany.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Za nieco ponad dwa tygodnie, 21 i 22 sierpnia, w Grucznie odbędzie się piętnasta edycja Festiwalu Smaku. Impreza wraca po przerwie wymuszonej epidemią koronawirusa.

Organizatorzy festiwalu – Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły długo zwlekało z przekazaniem informacji na temat tegorocznego wydarzenia. Powodem była ponownie sytuacja epidemiczna w kraju, ale również trudności komunikacyjne związane z budową drogi ekspresowej S5, a konkretnie – węzła w samym Grucznie. Miało to po pierwsze przełożyć się na problemy z dojazdem, a po drugie – parkingi dla gości festiwalu musiałyby zostać wyznaczone w innych, odleglejszych miejscach niż do tej pory.

W drugiej połowie lipca Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły poinformowało jednak, że festiwal się odbędzie, a decyzja zapadła „ostatecznie i nieodwołalnie”. Na smakoszy z całego kraju wystawcy będą czekali w sobotę i niedzielę (21-22 sierpnia). „Zapraszamy na spotkanie z najlepszymi producentami żywności tradycyjnej z regionu i całej Polski, liczne atrakcje i jeszcze liczniejsze smakołyki!” – zachęcają organizatorzy.

Program imprezy przewiduje jej otwarcie w sobotę, 21 sierpnia o godzinie 10:00. Na gości – poza degustacją – czekają także atrakcje dodatkowe. Przewidziano bloki artystyczne oraz pokazy: pracy psów pasterskich, zaprzęgu koni zimnokrwistych czy rękodzieła. W sobotę odbędzie się ponadto Turniej Nalewek (od godziny 13:00) oraz uroczysta gala Festiwalu Smaku z podsumowaniem konkursów i wręczeniem nagród (początek o 17:00). Zakończenie pierwszego dnia planowane jest ok. godz. 23:00. Dalsza część imprezy planowana jest na niedzielę (22 sierpnia) w godzinach 10:00-16:00.

Dodatkowe informacje można śledzić na Facebooku Festiwalu Smaku w Grucznie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści