Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 14 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiWracają kurtyny wodne. Sprawdź ich lokalizację
27.07.2018 | 19:52

Wracają kurtyny wodne. Sprawdź ich lokalizację

Na zdjęciu: Kurtyny wodne pojawią się w trzech punktach w Bydgoszczy.

Fot. SF

W związku z zapowiadanymi w najbliższych dniach wysokimi temperaturami, urząd miasta postanowił ponownie uruchomić kurtyny wodne.

Wczoraj Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie o prognozowanym drugim stopniu zagrożeniu upałami. W weekend na termometrach możemy zobaczyć nawet 32 stopnie Celsjusza.


PRZECZYTAJ OSTRZEŻENIE BYDGOSKIEGO CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO


W związku z prognozami meteorologów, ratusz postanowił ponownie zainstalować na terenie miasta trzy kurtyny wodne. Są one dostępne w trzech lokalizacjach: na Rynku w Fordonie, przy ul. Brandta na Górzyskowie oraz przy Teatrze Polskim (ul. Mickiewicza/20 stycznia). Ratusz informuje, że kurtyny będą uruchamiane codziennie o godzinie 9:00 i będą działać do późnych godzin popołudniowych. Warto przypomnieć, że w upalne dni mieszkańcy mogą też skorzystać z pergoli wodnej na Placu Teatralnym. Sporą popularnością wśród bydgoszczan cieszą się też miejskie fontanny, m. in. wodotryski przy Filharmonii Pomorskiej

Ponadto, każdy mieszkaniec czy turysta może napić się zimnej wody z saturatora, podawanej prosto z sieci oraz skorzystać z kurtyn wodnych. Każdego dnia, do końca wakacji na Placu Wolności i ulicy Mostowej, będzie można bez przeszkód napić się wody z legendarnego urządzenia. Dla starszych jest to doskonała okazja na przypomnienie sobie czasów PRL, a dla młodszych – zapoznania się z rzadko spotykaną już możliwością zaspokojenia pragnienia. MWiK postawiło także cysternę z wodą pitną na Wyspie Młyńskiej.


Powiązane treści