[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wracają upały. W długi weekend będzie gorąco [OSTRZEŻENIE]

Dodano: 11.08.2022 | 15:51

Na zdjęciu: Długi weekend minie pod znakiem niezwykle wysokich temperatur.

Fot. Szymon Fiałkowski

Na Kujawach i Pomorzu wracają upały. W długi, sierpniowy weekend należy spodziewać się temperatury powyżej 30°C – Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia.

Od jutra do poniedziałku (12-15 sierpnia) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego znów zrobi się gorąco. Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że dla 14 powiatów – bydgoskiego, miasta Bydgoszcz, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, miasta Grudziądz, grudziądzkiego, nakielskiego sępoleńskiego, świeckiego, miasta Toruń, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego i żnińskiego – wydano ostrzeżenie pogodowe pierwszego, najniższego stopnia o upałach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w najbliższych dniach temperatura maksymalna wyniesie od 30°C do 32°C, a temperatura minimalna w nocy od 14°C do 17°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska ocenia 80%. Służby kryzysowe przewidują, że upały potrwają dłużej, a temperatura może być jeszcze wyższa. – Prawdopodobnie ostrzeżenie będzie kontynuowane z wyższym stopniem – czytamy w komunikacie BCZK.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowy lokal w Bydgoszczy. Zachwyca egzotycznymi drinkami [ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments