Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWspaniała postawa nastolatek z Fordonu. Znalazły plecak z pieniędzmi i zaniosły go na policję
fordon
10.11.2021 | 13:44

Wspaniała postawa nastolatek z Fordonu. Znalazły plecak z pieniędzmi i zaniosły go na policję

Na zdjęciu: Julia Myszko i Martyna Frąckowiak otrzymały podziękowania za wzorową postawę obywatelską.

Fot. KWP Bydgoszcz

W fordońskim komisariacie odbyło się niecodzienne spotkanie z udziałem uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 65 im. Czesława Tańskiego w Bydgoszczy. W sierpniu Julia Myszko i Martyna Frąckowiak znalazły plecak ze znaczną sumą pieniędzy i zaniosły go na komisariat. Teraz otrzymały podziękowania za wzorową postawę obywatelską

6 sierpnia tego roku Julia Myszko oraz Martyna Frąckowiak wsiadły do autobusu komunikacji miejskiej. W tylnej części pojazdu znalazły plecak. W środku znajdowały się dokumenty oraz pieniądze w różnej walucie o łącznej wartości siedmiu tysięcy złotych. Dziewczyny bez chwili wahania udały się na komisariat policji w Fordonie i przekazały plecak z zwartością policjantom, którzy oddali go właścicielowi.

Wczoraj (9 listopada) Julia i Martyna odebrały serdeczne podziękowania i listy gratulacyjne za wzorową postawę obywatelską. W imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy inspektora Witolda Markiewicza przekazał je nastolatkom naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy kom. Radosław Grześkowiak wspólnie z kadrą kierowniczą fordońskiego komisariatu: komisarzami Tomaszem Surą i Mariuszem Buwajem. Policjanci podziękowali uczennicom Szkoły Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy za wzorową postawę podczas znalezienia plecaka ze znaczną sumą pieniędzy.

Warto podkreślić obywatelską postawę Julii Myszko i Martyny Frąckowiak, które mimo sporej sumy wykazały się wielką uczciwością oddając dość nietypową zgubę w ręce policjantów. Upominki dla Julii i Martyny ufundował Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Województwa Kujawsko-Pomorskiego – dodaje asp. szt. Łukasz Lewandowski z fordońskiego komisariatu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
15 dni temu

A 10% znaleźnego ?

Powiązane treści