Bydgoszcz
18C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 1km/h WNW
H 20 • L 16
20C
Czw
22C
Pt
23C
Sob
23C
Nd
20C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaWsparli protestujących kolegów. Nauczyciele ze szkół w regionie pikietowali na placu Wolności [ZDJĘCIA]
18-04-2019 Pikieta wsparcia dla protestujących nauczycieli - plac Wolności Bydgoszcz - SF (8)
18.04.2019 | 21:35

Wsparli protestujących kolegów. Nauczyciele ze szkół w regionie pikietowali na placu Wolności [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Strajkujących nauczycieli podczas czwartkowej pikiety wsparli koledzy po fachu z innych szkół w regionie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Nauczyciele z bydgoskich szkół, a także tych w regionie na placu Wolności wyrażali dzisiaj solidarność z protestującymi od dwunastu dni kolegami. Tymczasem czwartkowe rozmowy związkowców z rządem znów zakończyły się fiaskiem.

Od 10:00 przez ponad dwie godziny przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych rozmawiali z przedstawicielami rządu w sprawie postulatu podwyżek pensji dla nauczycieli. Związkowcy zmienili swoją propozycję z podwyżki w wysokości 1000 zł brutto dla każdego na tę rozbitą w trzech transzach po 10%. Rządzący ponownie powiedzieli, że w tegorocznym budżecie nie są w stanie znaleźć funduszy na takie rozwiązanie.

Jednocześnie premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w przyszły piątek (26 kwietnia) na Stadionie Narodowym w Warszawie ma odbyć się okrągły stół w sprawie edukacji.

Tymczasem w czwartek solidarność z protestującymi kolegami wyrazili nauczyciele z innych szkół. Nie tylko tych bydgoskich, bo na placu Wolności pojawiła się m.in. delegacja nauczycieli ze szkoły w Nakle nad Notecią. Uczestnicy mieli transparenty krytykujące partię rządzącą, ale też m.in. hasło „rząd nie ciąża – da się usunąć”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści