Bydgoszcz
1C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 1 • L 1
8C
Pt
8C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWtorek na bydgoskich drogach: Brak wielkich utrudnień, ale ruch jest spowolniony
09.02.2021 | 09:40

Wtorek na bydgoskich drogach: Brak wielkich utrudnień, ale ruch jest spowolniony

Na zdjęciu: We wtorek rano na wielu bydgoskich ulicach zalegało sporo śniegu i błota pośniegowego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Poniedziałkowe zawieje i zamiecie sparaliżowały ruch na wielu bydgoskich ulicach. Opady śniegu nie ustały w nocy, przez co warunki na bydgoskich drogach nadal są bardzo trudne.

We wtorek rano temperatura powietrza wynosiła -9 stopni. Przez noc w Bydgoszczy spadło kolejne kilka centymetrów śniegu, co znacząco utrudniło utrzymanie nawierzchni dróg i chodników. Jak raportuje ZDMiKP, główne ulice są pokryte błotem pośniegowym, ale na wielu bocznych drogach wciąż zalega śnieg.

Ruch na bydgoskich ulicach jest spowolniony. Najtrudniejsza sytuacja panuje przed Wiaduktami Warszawskimi od strony Fordonu, na odcinku trasy W-Z pomiędzy Zaświat i Sułkowskiego, na Wyszyńskiego (odcinek pomiędzy rondami Skrzetuskim i Fordońskim w kierunku Brzozy i na Wałach Jagiellońskich. – Droga z Fordonu do szpitala Biziela zajęła mi 50 minut – relacjonuje nasza Czytelniczka.

Mieszkańcy wciąż narzekają na niedostateczne utrzymanie dróg i chodników. – Od wczoraj cały czas pracuje 17 pługo-solarek, a dziś od 4:00 około 100 osób ręcznie odśnieża chodniki, przystanki, schody oraz strefę płatnego parkowania – podkreśla Tomasz Okoński, rzecznik prasowy zarządu dróg. – Ulice posypujemy chlorkiem wapnia i solą. Sól przy tak niskich temperaturach niestety ma ograniczone właściwości i wydłużony czas działania – dodaje Okoński.

Sytuacje na drogach Bydgoszczy i regionu relacjonujemy na bieżąco na Traffic – MetropoliaBydgoska.PL, a także na Facebooku Traffica.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści