Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wybiegają karetkę? W październiku zawody w szczytnym celu

Dodano: 14.09.2018 | 09:35

Na zdjęciu: Grupa Ratownictwa PCK Bydgoszcz zbiera na nową karetkę.

Fot. mat. prasowe

Grupa wolontariuszy, a zarazem członków jednostki Systemu Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża organizuje bieg charytatywny.

Karetka jest im potrzebna, aby dojeżdżać i brać udział w akcjach ratowniczych, poszukiwaniach, przy zabezpieczaniu imprez masowych i do prowadzenia pokazów i szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego. Ich obecna karetka, zwana „Żanetką”, ma już 20 lat i zaczyna odmawiać posłuszeństwa – coraz częściej zawodzi i wymaga odwiedzin u mechanika. Istnieje ryzyko, że gdy będzie pilnie potrzebna, nie ruszy z miejsca.

Aby móc dalej pomagać, organizują Bieg Charytatywny „Zbieramy zetki na zakup karetki:”, z którego środki pieniężne zostaną w całości przeznaczone na zakup nowego ambulansu. Impreza odbędzie się w niedzielę, 14 października na terenie Bulwaru Sebastiana Malinowskiego między ulicami Józefa Bronikowskiego a Wrocławską. Bieg dla dorosłych odbędzie się na dystansie  5 kilometrów, zaś zawody dla dzieci na trasie 1 km. Za udział można wnieść dowolną opłatę, lecz nie mniejszą niż 30 zł dla dorosłego i 20 zł dla dziecka. Jeśli zostaną wolne miejsce (limit to 999 osób), to w dniu zawodów będzie można zapisać się za 40 złotych. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale.

Zgłoszenia możliwe  są na stronie www.b4sportonline.pl/Zbieramy_zetki_na_zakup_karetki/, a wszystkie informacje na fanpage’u biegu – www.facebook.com/zbieramyzetkinazakupkaretki/.

MetropoliaBydgoska.pl objęła patronat medialny nad wydarzeniem.

Wybiegają karetkę? W październiku zawody w szczytnym celu