Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wybory 2023 Bydgoszcz. Poznaj kandydatów do Sejmu i Senatu

Dodano: 08.09.2023 | 11:25

Na zdjęciu: 15 października odbędą się wybory parlamentarne.

Fot. Szymon Fiałkowski

Znamy wszystkie listy kandydatów w wyborach parlamentarnych do Sejmu i Senatu w 2023 roku. Zarejestrowanych zostało sześć list. Przedstawiamy imiona i nazwiska wszystkich kandydatów z Bydgoszczy i reszty okręgu 4.

Wybory parlamentarne 2023 coraz bliżej. Głosowanie odbędzie się już 15 października. Na przełomie sierpnia i września wszystkie komitety wyborcze zaprezentowały swoich kandydatów w okręgu nr 4 oraz zarejestrowały listy.

Kandydaci do Sejmu i Senatu – okręg 4 (Bydgoszcz)

Okręg nr 4 obejmuje część województwa kujawsko-pomorskiego obejmującą powiaty: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski i żniński oraz miasto Bydgoszcz.

W okręgu nr 4 przyznanych zostanie 12 mandatów. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku pięć mandatów trafiło do Prawa i Sprawiedliwości, cztery do Koalicji Obywatelskiej, dwa do Lewicy oraz jeden do Polskiego Stronnictwa Ludowego.

KOALICJA OBYWATELSKA  (PO, .N, IPLS, ZIELONI) – KANDYDACI W WYBORACH PARLAMENTARNYCH 2023 W OKRĘGU 4 – BYDGOSKIM

1. Paweł Olszewski (ekonomista z Bydgoszczy)
2. Iwona Kozłowska (poseł z Zabartowa)
3. Krzysztof Brejza (senator z Inowrocławia)
4. Magdalena Łośko (poseł z Inowrocławia)
5. Włodzisław Giziński (lekarz-psychiatra z Bydgoszczy)
6. Iwona Karolewska (pracownik samorządowy ze Świecia)
7. Anna Niewiadomska (pracownik biurowy z Bydgoszczy)
8. Bashar Al-Shaer (lekarz – specjalista chorób wewnętrznych z Wudzyna)
9. Joanna Czerska-Thomas (przedsiębiorca z Bydgoszczy)
10. Daniel Lakner (adwokat z Bydgoszczy)
11. Renata Moroz-Langowska (pracownik muzeum z Bydgoszczy)
12. Juliusz Młodecki (rolnik z Radzicza)
13. Maria Gałęska (bibliotekoznawca z Bydgoszczy)
14. Jarosław Katulski (lekarz z Tucholi)
15. Grażyna Rzęska (technik-ekonomista z Bydgoszczy)
16. Krzysztof Dereszyński (przedsiębiorca z Bladowa)
17. Natalia Kwiatkowska (student z Jarużyna)
18. Wojciech Bulanda (przedsiębiorca z Bydgoszczy)
19. Piotr Malich (filozof z Bydgoszczy)
20. Krzysztof Szperkowski (pedagog z Dobrcza)
21. Tomasz Pacek (specjalista ds. sprzedaży z Solca Kujawskiego)
22. Ewa Krasicka-Korczyńska (nauczyciel akademicki nauk rolniczych z Małych Rud)
23. Stanisław Gliszczyński (nauczyciel z Koronowa)
24. Tomasz Michalczak (pracownik samorządowy z Rogowa)

TRZECIA DROGA (POLSKA 2050, PSL) – KANDYDACI W WYBORACH PARLAMENTARNYCH 2023 W OKRĘGU 4 – BYDGOSKIM

1. Norbert Pietrykowski (przedsiębiorca z Bydgoszcz)
2. Dariusz Kurzawa (poseł z Rzeszynka)
3. Agnieszka Kłopotek (specjalista ds. organizacji usług turystycznych z Śliwic)
4. Sławomir Drelich (nauczyciel akademicki z Inowrocławia)
5. Marcin Mes (rolnik z Włók)
6. Marika Miechowicz (przedsiębiorca z Bydgoszczy)
7. Dobromir Szymański (student z Inowrocławia)
8. Radosław Rataj (nauczyciel z Bydgoszczy)
9. Zofia Kozłowska (inżynier rolnictwa z Januszkowa)
10. Rafał Schaffrath (nauczyciel z Bydgoszczy)
11. Tomasz Bagnerowski (rolnik z Turzyna)
12. Żaneta Głowacka (księgowa z Barcina-Wsi)
13. Jarosław Słoma (nauczyciel z Tucholi)
14. Marek Ługiewicz (przedsiębiorca z Bydgoszczy)
15. Łukasz Urbański (inżynier zootechniki z Gruczna)
16. Justyna Pardua (technik-ekonomista z Szubina)
17. Jarosław Lewandowski (inżynier zootechniki z Tarkowa Górnego)
18. Violetta Skorupińska (technik-ekonomista z Wylatowa)
19. Izabela Wierzbińska (studenta z Bielska)
20. Leszek Naskrentzki (kierownik obiektu sportowego z Czerska Świeckiego)
21. Joanna Borowska (nauczyciel z Chrząstowa)
22. Artur Trafas (inżynier mechanik z Lisiego Ogonu)
23. Klaudia Śmigielska-Skutecka (technik farmaceutyczny z Bydgoszczy)
24. Przemysław Sznajdrowski (przedsiębiorca z Niewieścina)

BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY – KANDYDACI W WYBORACH PARLAMENTARNYCH 2023 W OKRĘGU 4 – BYDGOSKIM

1. Łukasz Pająk (inżynier energetyki z Inowrocławia)
2. Justyna Marek (kierownik ośrodka pomocy społecznej z Markowic)
3. Sławomir Woźniak (inżynier budownictwa z Jaksic)
4. Elżbieta Kącka (specjalista do spraw kadr z Wrocławia)
5. Kajetan Morzyński (dyrektor zarządzający z Bydgoszczy)
6. Joanna Łata (pracownik biurowy z Suchego Dworu)
7. Mieczysław Piwowar (chemik z Inowrocławia)
8. Julia Papaj (nauczyciel z Jeleniej Góry)
9. Daniel Pisiak (radca prawny z Sanoka)
10. Anna Fabin – Papaj (nauczyciel z Jeleniej Góry)
11. Piotr Różycki (specjalista do spraw reklamy z Karwian)
12. Janina Kubik (pracownik biurowy z Kanclerzowic)
13. Bartłomiej Koprowski (specjalista administracji publicznej z Chrząstawy Wielkiej)
14. Agata Kobylska (pracownik biurowy z Kanclerzowic)
15. Jakub Świebocki (kierownik biura z Wrocławia)
16. Maria Kula (nauczyciel ze Żmigrodu)
17. Łukasz Szewczak (nauczyciel z Ligoty Pięknej)
18. Regina Bodzek (nauczyciel ze Żmigrodu)
19. Tomasz Turalski (inżynier mechnik z Wrocławia)
20. Daniela Węgłowska (nauczyciel ze Żmigrodu)
21. Artur Łata (dyrektor do spraw administracyjnych z Wrocławia)
22. Katarzyna Bartniczak (dyrektor do spraw administracyjnych z Jeleniej Góry)
23. Andrzej Gornowicz (inżynier inżynierii środowiska z Tucholi)
24. Karolina Matuszczak (ekonomista z Wilkowa)

 

KONFEDERACJA – KANDYDACI W WYBORACH PARLAMENTARNYCH 2023 W OKRĘGU 4 – BYDGOSKIM

1. Marcin Sypniewski (prawnik, przedsiębiorca z Morzewca w gminie Koronowo)
2. Sławomir Ozdyk (specjalista ds. bezpieczeństwa z Nakła nad Notecią)
3. Michał Kotulski (robotnik budowlany z Morzewca w gminie Mrocza, reprezentant Ruchu Narodowego)
4. Izabela Kawka (przedsiębiorca z Dobrcza)
5. Marcin Pilarski (przedsiębiorca z Łąskiego Pieca w gminie Śliwice)
6. Waldemar Ciesielczyk (przedsiębiorca i radny powiatu mogileńskiego)
7. Bartosz Woźniak (przedsiębiorca z gminy Barcin)
8. Joanna Geisler-Grygrowicz (technik ekonomista, przedstawiciel Ruchu Narodowego z Bydgoszczy)
9. Michał Łukaszewski (kierownik zakupowy, przedstawiciel Konfederacji Korony Polskiej z Bydgoszczy)
10. Sebastian Podlejski (opiekun medyczny ze Świecia)
11. Paweł Sieg (przedsiębiorca z Bydgoszczy, lider Nowej Nadziei w okręgu bydgoskim)
12. Łukasz Biernacki (przedsiębiorca z Inowrocławia)
13. Piotr Kowalski (kosztorysant z Bydgoszczy)
14. Anna Karaszewska (grafik komputerowy z Bydgoszczy)
15. Joanna Dąbrowska (przedsiębiorca ze Świecia)
16. Adrian Trzepacz-Nowak (przedsiębiorca z Tura pod Szubinem)
17. Karolina Berdyszak (programista z Solca Kujawskiego)
18. Dariusz Stasiak (przedsiębiorca z Inowrocławia)
19. Michał Wróblewski (przedsiębiorca z Solca Kujawskiego)
20. Natalia Tyrańska (muzyk z Bydgoszczy)
21. Kamila Szczęsna (technik hotelarstwa, gmina Dąbrowa Chełmińska)
22. Klaudia Spychalska (fotograf z Łąskiego Pieca w gminie Śliwice)
23. Radosław Siekierka (radny gminy Pakość)
24. Elżbieta Kobus (ekonomistka z Bydgoszczy)

NOWA LEWICA – KANDYDACI W WYBORACH PARLAMENTARNYCH – OKRĘG NR 4 – BYDGOSZCZ

1. Krzysztof Gawkowski (nauczyciel akademicki z Wołomina)
2. Jan Szopiński (ekonomista z Bydgoszczy)
3. Karolina Kozłowska (pracownik biurowy z Bydgoszczy)
4. Mirosław Kozłowicz (pracownik samorządowy z Bydgoszczy)
5. Marek Jeleniewski (prawnik z Bydgoszczy)
6. Urszula Kempińska-Czerwińska (pracownik samorządowy z Nowego)
7. Michał Wysocki (ekonomista z Bydgoszczy)
8. Renata Biernacka (menedżer produktu z Inowrocławia)
9. Adam Hoffmann (kierownik działu administracyjno-gospodarczego z Bydgoszczy)
10. Tatiana Urban (pracownik samorządowy z Mogilna)
11. Magdalena Durczak (kierownik ds. sprzedaży z Bydgoszczy)
12. Maciej Maciejewski (pracownik samorządowy z Kcyni)
13. Wiesław Malewski (emeryt z Bydgoszczy)
14. Izabela Nowicka (specjalista ds. rachunkowości z Bydgoszczy)
15. Marcin Pietrzak (dyrektor marketingu z Inowrocławia)
16. Anna Grobelna (nauczyciel języka angielskiego z Tucholi)
17. Tadeusz Twarużek (nauczyciel ze Strzelna)
18. Sebastian Skaja (nauczyciel z Kamienia Krajeńskiego)
19. Halina Renz (emerytka z Bydgoszczy)
20. Katarzyna Anna Osuch (pracownik socjalny z Inowrocławia)
21. Beata Supernak (kierownik działu szkoleń ze Żnina)
22. Ewa Krystyna Paczkowska (pracownik samorządowy z Inowrocławia)
23. Alicja Wojtyna-Jodko (emerytka z Bydgoszczy)
24. Anna Zofia Mackiewicz (nauczycielka z Bydgoszczy)

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – KANDYDACI W WYBORACH PARLAMENTARNYCH 2023 W OKRĘGU 4 – BYDGOSKIM

1. Paweł Szrot (prawnik z Warszawy)
2. Łukasz Schreiber (poseł z Bydgoszczy)
3. Grażyna Szabelska (nauczyciel akademicki z Bydgoszczy)
4. Bartosz Kownacki (adwokat z Janek)
5. Piotr Król (poseł z Bydgoszczy)
6. Ewa Kozanecka (ekonomista z Bydgoszczy)
7. Marcin Wroński (inżynier rolnictwa z Inowrocławia)
8. Danuta Pilarska (technik-rolnik z Szubina)
9. Jarosław Wenderlich (radca prawny z Bydgoszczy)
10. Ryszard Zarudzki (inżynier zootechnika z Wudzynka)
11. Marek Witkowski (pracownik administracji rządowej z Więcborka)
12. Jerzy Gawęda (technik ekonomista z Góry)
13. Krzysztof Szulczyk (pracownik samorządowy z Cekcyna)
14. Ewa Woś (teolog z Nowej Wsi Wielkiej)
15. Stanisława Kufel (nauczyciel z Przysierska)
16. Klaudia Pawłowska (historyk z Rzeszyna)
17. Maria Warda (dziennikarz z Gogółkowa)
18. Antoni Lewandowski (rolnik z Lubiewa)
19. Anna Falkowska (nauczycielka z Barcina)
20. Adam Ryfa (pedagog z Białych Błot)
21. Anna Jakubowska (asystent zarządu z Koronowa)
22. Emil Nowakowski (nauczyciel z Gródka)
23. Jerzy Łaganowski (mechanik maszyn rolniczych z Mogilna)
24. Ireneusz Stachowiak (politolog z Inowrocławia)

POLSKA JEST JEDNA – KANDYDACI W WYBORACH PARLAMENTARNYCH 2023 W OKRĘGU 4 – BYDGOSKIM

1. Krzysztof Olszewski (lekarz z Nekli)
2. Beata Matuszewska (ekonomista z Bydgoszczy)
3. Bożena Kula (pracownik biurowy z Bydgoszczy)
4. Alina Holc (chemik z Bydgoszczy)
5. Michał Olszewski-Słonina (student z Bydgoszczy)
6. Grzegorz Kubiesa (technik elektryk z Bydgoszczy)
7. Jerzy Jarząb (ekonomista z Bydgoszczy)
8. Dariusz Galicki (technik elektryk z Bydgoszczy)
9. Barbara Kabacińska – Kostkowska (lekarz z Bydgoszczy)
10. Eleonora Berent – Benedyk (artysta malarz z Bydgoszczy)
11. Jadwiga Wozikowska (lekarz z Bydgoszczy)
12. Krzysztof Rożnowski (lekarz z Bydgoszczy)
13. Tadeusz Lewandowski (elektronik z Bydgoszczy)
14. Maria Borysiak – Skorupka (technik ekonomista z Bydgoszczy)

15 października wybierzemy też senatorów. W naszej części województwa wydzielono dwa jednomandatowe okręgi. Swoich kandydatów wystawiły Prawo i Sprawiedliwość, Konfederacja oraz wspólnie w ramach Paktu Senackiego Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga oraz Lewica.

Kandydaci do senatu – okręg 9 (Bydgoszcz)

Radosław Kempiński – Prawo i Sprawiedliwość
Andrzej Kobiak – Pakt Senacki (Koalicja Obywatelska)
Krystyna Jarocka – Konfederacja

Kandydaci do senatu – okręg 10 (Inowrocław)

Mikołaj Bogdanowicz – Prawo i Sprawiedliwość
Ryszard Brejza – Pakt Senacki (Koalicja Obywatelska)
Jarosław Latawiec – Konfederacja
Sławomir Szeliga – Bezpartyjny Samorządowcy
Łukasz Wegner – Europejska Lewica

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
piotr
piotr
5 miesięcy temu

WIADOMO , ŻE TE WYBORY WYGRA OPOZYCJA. Idżcie na wybory i głosujcie według swoich ocen. Pamiętajcie jednak nie głosujcie na jedynki i obecnych posłów pozwulcie nowym twarzom na zaistnienie inaczej nie będzie postępu tylko pieniactwo.

Rafał
Rafał
4 miesięcy temu

Kozanecka do boju! Najlepsza moim zdaniem kandydatka z Bydgoszczy.

Leo 71
Leo 71
4 miesięcy temu

2023 głosujcie tylko na kobiety

Wieśka
Wieśka
4 miesięcy temu

Pani Ewo K. oddaję swój głos i liczę na Pani wygraną!