Bydgoszcz
-0C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 1 • L -1
3C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWybory prezydenckie. Na kogo głosowali mieszkańcy gminy Osielsko?
29.06.2020 | 11:09

Wybory prezydenckie. Na kogo głosowali mieszkańcy gminy Osielsko?

Na zdjęciu: Rafał Trzaskowski cieszył się poparciem niemal co drugiego mieszkańca gminy Osielsko.

Fot. Szymon Fiałkowski

Znane są już kompletne wyniki wyborów prezydenckich w gminie Osielsko.

Zdecydowane zwycięstwo w Osielsku odniósł Rafał Trzaskowski. Gdyby o wyborze prezydenta Polski decydowali tylko mieszkańcy gminy, kandydat Koalicji Obywatelskiej byłby bliski zwycięstwa w I turze, zdobywając 47,51% głosów. Niemal co czwarty wyborca wskazał na Andrzeja Dudę (23,27%), zaś prawie co piąty – na Szymona Hołownię (18,32%). Na czwarty wynik w gminie mógł liczyć Krzysztof Bosak (5,31%), Robertowi Biedroniowi udało się przekroczyć 3%, zaś Władysław Kosiniak-Kamysz nie zdołał przebić bariery 2%.

Łącznie w gminie oddano 8 516 ważnych głosów, zaś frekwencja wyniosła ponad 78%. To najlepszy wynik w całym powiecie bydgoskim.

W całym kraju znane są wyniki z 99,77% komisji. Andrzej Duda uzyskał w nich 43,67% głosów, zaś Rafał Trzaskowski 30,34%. Wyniki pozostałych kandydatów niewiele się różnią od tych, które zostały opublikowane w niedzielę po godz. 21:00.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
8 miesięcy temu

Cieszę się, że żyję i mieszkam w gminie ludzi mądrych, umiejących w sposób realny ocenić rzeczywistość na polskiej scenie politycznej. Potrzebny NAM Prezydent rozważny, dobrze orientujący się w roli i miejscu UE, Prezydent, który zdecydowanie poprawi popsuty obraz Polski w wspólnocie europejskiej. Myślę, że taką rolę jest wstanie spełnić R. Trzaskowski

Powiązane treści