Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 2 • L -0
1C
Nd
-1C
Pon
-3C
Wt
-4C
Sr
-6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaWybory sołtysa w sołectwie Białe Błota. Głosowanie już w tę niedzielę
21.10.2021 | 10:50

Wybory sołtysa w sołectwie Białe Błota. Głosowanie już w tę niedzielę

Na zdjęciu: W najbliższą niedzielę odbędą się wybory nowego sołtysa w sołectwie Białe Błota.

Fot. Archiwum

W najbliższą niedzielę (24 października) odbędą się wybory nowego sołtysa w sołectwie Białe Błota. Wybrani zostaną także nowi członkowie rady sołeckiej.

Wybory zostały rozpisane po tym, jak dotychczasowa sołtys zrezygnowała z funkcji. Wybory uzupełniające w sołectwie Białe Błota odbędą się w najbliższą niedzielę (24 października), a głosowanie przeprowadzone zostanie w lokalu, który znajdować się będzie w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Centralnej 27a.

Sołtys oraz członkowie rady sołeckiej wybierani są w głosowaniu tajnym, bezpośrednim, spośród nieograniczonej liczby kandydatów przez stałych mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania. – Biorąc pod uwagę fakt, że głosowanie jest tajne, komisja skrutacyjna rozdaje karty do głosowania zao­patrzone pieczęcią Urzędu Gminy Białe Błota z widocznymi na niej nazwiskami kandydatów – informuje białobłocki urząd i przypomina zasady głosowania: – Głos jest ważny, jeżeli wyborca na karcie do głosowania postawi tylko jeden znak „X” przy nazwisku kandydata, na którego głosuje. Wybranym zostaje kandydat, który uzyskał największą liczbę głosów, w wypadku tej samej liczby głosów oddanych na kilku kandydatów głosowanie powtarza się, ograniczając jedynie do tych osób, wobec których uzyskane głosy rozłożyły się równomiernie.

O stanowisko sołtysa ubiega się dwóch kandydatów: Kazimierz Jadomski i Krzysztof Kozłowski, zaś na członka Rady Sołeckiej ubiegają się: Dawid Głogowski, Krzysztof Kościelniak, Janusz Kozłowski, Aleksandra Lubońska, Danuta Marek, Magdalena Owczarek, Wiesława Przybyszewska, Ewa Wilk i Marcin Żebrowski.

Głosowanie w niedzielę odbędzie się w godzinach 9:00 – 15:00.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści