Wychowanek Zawiszy bohaterem reprezentacji. Strzelił zwycięskiego gola ze Słowenią!

Dodano: 19.11.2019 | 22:51

Na zdjęciu: Jacek Góralski zdobył we wtorek swoją pierwszą bramkę w reprezentacji Polski.

Jacek Góralski zagrał w podstawowym składzie reprezentacji Polski w meczu kończącym eliminacje do mistrzostw Europy. Bydgoszczanin zdobył w 81. minucie zwycięską bramkę dla zespołu prowadzonego przez Jerzego Brzęczka.

Jacek Góralski, na co dzień piłkarz Łudogorca Razgrad, został wystawiony do gry od pierwszej minuty, tworząc duet w środku pola z Grzegorzem Krychowiakiem. Mecz rozpoczął się idealnie dla Polaków, których już w 3. minucie meczu wyprowadził na prowadzenie Sebastian Szymański. W 14. minucie na 1:1 trafił Tim Matavz. Po przerwie Polacy ponownie objęli prowadzenie, gdy w dziewięć minut po zmianie stron bramkarza pokonał niezawodny Robert Lewandowski. I tym razem jednak Słoweńcy zdołali wyrównać, gdy po godzinie gry trafił Josip Ilicic. Ostatnie słowo należało jednak do Polaków, a konkretnie do Jacka Góralskiego. Pomocnik w 81. minucie gry strzelił decydującego gola.

Dla 27-letniego Góralskiego było to trzynaste spotkanie w reprezentacji i pierwszy gol. Wychowanek Zawiszy grał w bydgoskim klubie do 2010 roku. Później reprezentował Victorię Koronowo, Błękitnych Gąbin, Wisłę Płock i Jagiellonię Białystok, w barwach której debiutował w Ekstraklasie. Od dwóch lat jest piłkarzem bułgarskiego Łudogorca Razgrad.