Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

W niedzielę wyjątkowa wycieczka po (Nowych) Flisach!

Dodano: 23.08.2023 | 12:55

Na zdjęciu: Spacer poprowadzi Piotr Weckwerth - bydgoszczanin, miłośnik turystyki miejskiej i alternatywnej.

Fot. Inna Weckwerth

W niedzielę, 27 sierpnia Arkada Invest zaprasza na wycieczkę po Flisach, którą poprowadzi Piotr Weckwerth. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ oprócz poznania historii osiedla będzie można zobaczyć plac budowy inwestycji Nowe Flisy.

Turystyka Bez Filtrów oraz Arkada Invest serdecznie zapraszają na spacer po urokliwym i mało znanym, bydgoskim osiedlu Flisy. Poprowadzi go Piotr Weckwerth – bydgoszczanin, miłośnik turystyki miejskiej i alternatywnej. Obecnie tworzy bloga Turystyka Bez Filtrów, gdzie wraz z żoną publikuje cykl „Bydgoskie osiedla bez filtrów”. Przybliża w nim ciekawostki związane z osiedlami, przybliżając ich historię oraz współczesność.

Startujemy w niedzielę, 27 sierpnia, o godzinie 12:00. Ruszamy spod śluzy VI przy Bronikowskiego, znajdującej się w najbliższym sąsiedztwie stadionu „Gwiazdy” – informują organizatorzy. I dodają, że spacer nieco różnił będzie się od pozostałych osiedlowych wycieczek, realizowanych przez Weckwertha w tym sezonie.


Legenda STARa. Kultowe ciężarówki zjechały do Bydgoszczy [ZDJĘCIA]


Tym razem, poza tradycyjnym zwiedzeniem, poznawaniem historii i ciekawostek, dotyczących jednostki mieszkaniowej, będziemy mieli także okazję zapoznać się z… przyszłością tego obszaru! O co chodzi? Oczywiście, o inwestycje „Nowe Flisy”, czyli nowoczesne osiedle mieszkaniowe, powstające tuż nad Kanałem Bydgoskim, w samym sercu Flisów – podkreślają. Dzięki Arkadzie, uczestnicy wycieczki dostąpią przywileju wejścia na teren budowy i spojrzenia na inwestycję z bliska.

Udział w wycieczce jest bezpłatny – nie trzeba się na nią zapisywać.

0 0 votes
Article Rating
W niedzielę wyjątkowa wycieczka po (Nowych) Flisach!
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dankan
Dankan
3 miesięcy temu

„Przywileju” hahaha… dzięki o Panie