Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wydarzenia w Bydgoszczy. Sprawdź atrakcje na ten weekend!

Dodano: 10.12.2021 | 16:26

Na zdjęciu: W ten weekend będzie można skorzystać z atrakcji Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wydarzenia w Bydgoszczy – jakie wydarzenia odbędą się w ten weekend? Prezentujemy listę atrakcji od 10 do 12 grudnia!

Lista ciekawych wydarzeń, które dzieją się w mieście w nadchodzący weekend, została przygotowana przez Urząd Miasta Bydgoszczy. Wśród nich są koncerty, spektakle, warsztaty i inne rozrywki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Niezmiennie zapraszamy także na Bydgoski Jarmark Świąteczny.

Z życia perfum
10 grudnia, godz. 18.00 / Muzeum Okręgowe, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

Muzeum Okręgowe zaprasza na wykład dr hab. Beaty Hoffman „Z życia perfum, czyli o zakazach i nakazach społecznych”, towarzyszący wystawie „Od princeski do New Look. Ubiory damskie z kolekcji Adama Leja”. Historia rozwoju sztuki perfumeryjnej jest swoistą historią tradycji i obyczajów człowieka, a rola pachnideł nigdy nie ograniczała się do zadowalania zmysłu powonienia. Kompozycje zapachowe były wyrazicielem panujących trendów, norm obyczajowych czy wręcz nakazów i zakazów społecznych. Opowie o tym dr hab. Beata Hoffman z Katedry Badania Kultury Uniwersytetu Warszawskiego. Wstęp sponsorowany. Tymczasem w bydgoskim muzeum zobaczymy też największą w Polsce wystawę poświęconą modzie kobiet i pierwszą taką w dziejach polskiego muzealnictwa, stroje i akcesoria mody z jednej z największych w Europie kolekcji Adama Leja.

Koncert kolęd
10 grudnia, godz. 19:00 / Filharmonia Pomorska

Tradycyjne koncerty z kolędami przygotują duchowo do nadchodzącego Bożego Narodzenia. W radosną, świąteczną atmosferę wprowadzą profesjonalne, cenione chóry dziecięce z Bydgoszczy oraz młodzi soliści, którzy popiszą się swym wokalnym talentem. Koncertem zadyryguje Tomasz Szymuś, kompozytor, aranżer, pedagog, znany m.in. z prowadzenia orkiestr festiwalowych czy „Tańca z gwiazdami” oraz własnego zespołu – „Tomasz Szymuś Orkiestra”. Więcej informacji tutaj. filharmonia.bydgoszcz.pl/kalendarz/koncert-koled/

Mery Spolsky w Lloydzie
10 grudnia, godz. 20:00 / Fabryka Lloyda

Fabryka Lloyda zaprasza na live act „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”. Książka o tym tytule ukazała się w czerwcu tego roku i skradła serca tysięcy czytelników. Teraz Mery Spolsky odsłania kolejne karty marysiowego uniwersum i zaprasza publiczność na wyjątkowy live act. Wykreowana przez artystkę bohaterka Marysia (która pod czarną grzywką chowa czarne myśli) schodzi z zadrukowanych stron książki prosto na scenę, żeby na żywo opowiedzieć o samoakceptacji, śmierci, grubym brzuchu i miłości. Zajrzycie do jej świata, w którym nic nie jest tylko czarne i białe – absurd i abstrakcja mieszają się z prozą życia, a satyra ze smutkiem i tęsknotą. Przygotujecie się na mieszankę muzyki, słowa, wizualnych doznań i czarnego humoru. W roli głównej: Mery Spolsky.

Joga w Młynach Rothera
11 grudnia, godz. 10:00 / Młyny Rothera

Stan Harmonii zaprasza na zimową wersję zajęć, które pokochali bydgoszczanie. „Joga na trawie” przeniesie się do Młynów Rothera. Tam widzimy się w każdą sobotę grudnia (oprócz świąt) i stycznia. Jest to wspaniała okazja, aby poznać różne style jogi, pod okiem doświadczonych nauczycieli. Najbliższe zajęcia poprowadzi Beata z Yin Yoga. Wstęp wolny. Wystarczy wziąć ze sobą matę/kocyk i wcześniej zarezerwować sobie miejsce, bo grupa może liczyć maksymalnie 30 osób.

Wydarzenia w Bydgoszczy. Sprawdź atrakcje na ten weekend!

Zobacz również:

Co z miejskim sylwestrem w Bydgoszczy? Zapadła decyzja

Teatr baniek mydlanych
11 grudnia, godz. 14:00 / Kinoteatr Adria

Teatr Baniek Mydlanych zaprasza na unikalne widowisko dla dzieci i prezentuje spektakl „Tajemnica Bańki Szczęścia”, w którym znów spotkamy się ze znanymi już bohaterami Bąbelkiem i Mydlaneczką oraz Mistrzem Bulbulasem. Czekają na nas olbrzymie bańki mydlane w nowych kształtach i kolorach! Bajeczny karnawał baniek mydlanych oraz niesamowita dawka humoru i dobrej energii dla całej rodziny, czyli interaktywne show w wykonaniu międzynarodowych artystów, które zabierze Was w zachwycającą podróż do krainy magii i kolorów! Zanurzcie się do świata dzieciństwa i radości całą rodziną!

Opowieści przy kawce
11 grudnia, godz. 17:00 / Projekt Zabytek, ul. Dworcowa 88

Projekt Zabytek zaprasza na opowieści przy aromatycznej kawie i herbacie – cykl spotkań/prelekcji o historii miasta nad Brdą. W najbliższą sobotę –  opowieść o wielokulturowym mieście. Opowieści będą opierać się o prezentację multimedialną z licznymi fotografiami/pocztówkami/mapami. Każde spotkanie odbywa się w siedzibie Projekt Zabytek przy ulicy Dworcowej 88. Ze względu na obostrzenia liczba miejsc jest ograniczona – koneiczne wcześniejsze zapisy pod numerem 693 379 476 lub mailowo marta.bukolt@gmail.com. Koszt uczestnictwa: 10zł za osobę.

Teatr dla dzieci i dorosłych
10 – 12 grudnia / Teatr Polski

Teatr Polski w najbliższy weekend zaprasza na dwa spektakle. Jeden z nich to propozycja dla dzieci – „Pchła Szachrajka”, który cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych bydgoszczan. To niezwykle barwna pozycja w repertuarze teatru, w której aktorzy, wykorzystując znakomity tekst Jana Brzechwy, wprowadzają najmłodszą widownię w bajkowy świat oparty na nieposkromionej wyobraźni. Szachrajkę można zobaczyć w niedzielę o godz. 11:00. Z kolei dla dorosłych Teatr przygotował poważna propozycję – „Katyń. Teoria barw”. Próbę odzyskania historii i zmierzenia się z pamięcią o jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach Polski można zobaczyć w sobotę o godz. 19:00 i w niedzielę o 17:00.

Kameralnie o „tych sprawach”
11 – 12 grudnia / Teatr Kameralny

Świat dorosłych osacza i paraliżuje. Jak może sobie z nim poradzić zwyczajna nastolatka? Jak znaleźć słowa, które wyrażą wszystkie przeżywane emocje? Jak wyzwolić się spod presji cudzych oczekiwań tak, by móc sprostać własnym? Relację z tych zmagań przynoszą „Te sprawy” – muzyczny monodram o dojrzewaniu i poszukiwaniu siebie w ciągle zmieniającej się, trudnej do oswojenia rzeczywistości. Można go obejrzeć w sobotę i niedzielę o godz. 16:00 w Teatrze Kameralnym. Bilety dostępne tutaj. teatrkameralny.com/repertuar/

Operowa komedia
11 – 12 grudnia / Opera Nova

Weekend w Operze Nova odbędzie się pod znakiem opery właśnie. Zapraszamy na „Falstaff”, czyli komedię liryczną w trzech aktach i sześciu obrazach. Wystąpią: soliści, chór, balet i orkiestra Opery Nova. Muzyczny spektakl możemy obejrzeć w sobotę o godz. 19:00 lub w niedzielę o 18:00.

W świątecznym klimacie
12 grudnia, godz. 10:00 i 11:30 / Kino Pomorzanin

Kolejna propozycja koncertu z muzyką świąteczną wychodzi od Centrum Kulturalnego – Kina Pomorzanin. Będą to Gordonowskie koncerty świąteczne dla Rodzin z małymi Dziećmi. W koncercie udział biorą: Miłosz Gawryłkiewicz – trąbka, dudy, śpiew, animacja; Jolanta Gawryłkiewicz – śpiew, instrumenty animacja; Zofia Krumrich – altówka; Grzegorz Baryga – akordeon; Jakub Waszczuk – instrumenty perkusyjne. Zaplanowano dwie odsłony wydarzenia – o godz. 10.00. i o 11.30. Bilety do kupienia w cenie 20 zł.

Strefa gier bez prądu
12 grudnia, godz. 12:00 / Fabryka Lloyda

W najbliższą niedzielę, podobnie jak miesiąc temu, miłośnicy gier planszowych będą mogli spotkać się przy stole. Bez względu na to czy dopiero zaczynacie przygodę z nowoczesnymi grami, czy jesteście prawdziwymi wyjadaczami w tej branży – znajdziecie coś dla siebie! Zaproszenie kierowane jest także do całych rodzin. Weźcie swoje pociechy i wpadnijcie do Lloyda, aby w ten kreatywny sposób spędzić niedzielne popołudnie. Podczas wydarzenia znajdzie się również przestrzeń dla szachistów. Jeśli macie w domu szachownicę i chcielibyście na żywo rozegrać kilka partii – przybywajcie! Bilet wstępu kosztuje 10 zł. Dzieci do lat 10 wchodzą za połowę ceny.

Świąteczne warsztaty
12 grudnia, godz. 12:00 / Projekt Zabytek, ul. Dworcowa 88

Święta już za pasem, więc można spokojnie zacząć myśleć jak udekorować mieszkanie. Projekt Zabytek zaprasza na warsztaty świąteczne. Podczas spotkania organizatorzy pokażą jak wykonać prostą ozdobę, która będzie mogła posłużyć za świecznik, osłonkę na małą gwiazdę betlejemską lub wazonik. Uczestnicy dostaną niezbędne materiały, a wykonaną ozdobę będą mogli zabrać ze sobą do domu. Koszt: 30 zł. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: tel. 693 379 476, mail: marta.bukolt@projektzabytek.pl.

„La distancia”- spektakl muzyczno-taneczny
12 grudnia, godz. 18:00 / Miejskie Centrum Kultury

Odległość, dystans, przestrzeń dzieląca kultury, ludzi, przedmioty, myśli, społeczne wizje, uczucia. Popularne w dobie czasu pandemii określenie „dystans społeczny” staje się pewnego rodzaju filozofią bycia. Jako, że sztuka powinna mówić o rzeczach nie tylko przeszłości, ale i dotykać aktualnych problemów, z potrzeby próby opisu obecnej rzeczywistości najbardziej uniwersalnym językiem jakim jest dźwięk i ruch, zrodził się pomysł spektaklu „La distancia”. Spektakl Jest oparty na autorskich opracowaniach muzyki flamenco, fragmentach muzyki klasycznej oraz tematach muzyki etnicznej. Przedstawienie jest próbą badania relacji międzyludzkich, bliskości i oddalenia oraz poszukiwaniem obszarów wolności.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wydarzenia w Bydgoszczy – W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się turniej planszówek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments