[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wygraj album Tomasza Izajasza z dawnymi zdjęciami Brdy!

Dodano: 22.06.2022 | 10:53

Na zdjęciu: W naszym konkursie można wygrać najnowszy album Tomasza Izajasza.

Fot. BB

Zbliża się Ster na Bydgoszcz. To doskonała okazja, by zgłębić wiedzę o dawnej Brdzie i zobaczyć wspaniałe, historyczne zdjęcia. Te znajdziecie w albumie „Pozdrowienia znad Rzeki Brdy – od Opławca do Rybiego Rynku” autorstwa Tomasza Izajasza, kustosza Muzeum Kanału Bydgoskiego. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Pejzaż możecie wygrać egzemplarz tego wyjątkowego dzieła.

Tomasz Izajasz to autor lubianych i kultowych opracowań z zakresu historii Bydgoszczy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na Kanał Bydgoski. Jest bowiem kustoszem Muzeum Kanału Bydgoskiego i przewodnikiem po tym wspaniałym miejscu, a także nauczycielem historii. Zna wszystkie tajniki bydgoskiej drogi wodnej i nieustannie zgłębia wiedzę na jej temat, dzieląc się nią z grupami odwiedzającymi muzeum i czytelnikami.

Izajasz to również kolekcjoner starych pocztówek i zdjęć, przedstawiających Kanał Bydgoski, ale także rzekę Brdę. Jego zbiory można zobaczyć w dwóch albumach, wydanych nakładem Wydawnictwa Pejzaż – „Pozdrowienia znad Kanału Bydgoskiego” i „Pozdrowienia znad rzeki Brdy – od Opławca do Rybiego Rynku”. Druga z pozycji ukazała się niedawno i obejmuje niezwykle ciekawy odcinek rzeki przepływającej przez Bydgoszcz – Izajasz zawarł w niej zdjęcia z zapomnianych, przedwojennych kąpielisk czy szczegóły śluzy miejskiej i otaczającej ją zakładów przemysłowych.

Brda – niezwykły wodny żywioł, twórczyni tkanki miejskiej, trakt komunikacyjny, miejsce spotkań mieszkańców. Przez setki lat rzeka tworzyła Bydgoszczy ogromne możliwości. Dziś możemy ją postrzegać jako pierwiastek, który doprowadził do rozwoju naszego miasta, ale również jako wielką skarbnicę niezwykłych zbiorów flory i fauny. Od średniowiecza rzeka dawała mieszkańcom miasta pożywienie, miejsca pracy, była traktem komunikacyjnym. Nad Brdą lokalizowane były najważniejsze inwestycje miasta. To rzeka była sercem Bydgoszczy, bijącym i napędzającym jej rozwój – podkreśla Tomasz Izajasz w swoim albumie.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Pejzaż, mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest egzemplarz najnowszego albumu Tomasza Izajasza „Pozdrowienia znad rzeki Brdy – od Opławca do Rybiego Rynku”. Chcesz go zdobyć? By wziąć udział wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jaki jest Twój ulubiony zakątek położony nad rzeką Brdą?

Odpowiedzi na pytania należy nadsyłać na adres: konkurs@metropoliabydgoska.pl do czwartku, 23 czerwca do godziny 20:00.

Przy okazji zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Izajaszem poświęcone jego najnowszej publikacji, które odbędzie się w ten piątek, 24 czerwca o godzinie 17:00 na Barce Lemara przy spichrzach nad Brdą. Podczas spotkania będzie można zakupić najnowszy album, jak również pierwszą część z serii Widoki Dawnej Bydgoszczy – „Pozdrowienia znad Starego Kanału Bydgoskiego”. Warto wziąć udział w naszym konkursie i odebrać książkę jeszcze w piątek, by wziąć udział w spotkaniu – dodamy jednak, że niebawem na MetropoliaBydgoska.PL będzie można wygrać dodruk albumu o Kanale Bydgoskim.

Czytaj także: Ster na Bydgoszcz 2022 już w tym tygodniu! Sprawdź program wydarzenia

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments