Bydgoszcz
3C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 5 • L 1
21C
Czw
21C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaWygraj książkę i zanurz się w świecie starożytnego Egiptu [KONKURS]
11.04.2022 | 10:48

Wygraj książkę i zanurz się w świecie starożytnego Egiptu [KONKURS]

Na zdjęciu: Książka to źródło wiedzy o starożytnych Egipcjanach.

Fot. redakcja

Świat hieroglifów, egipskich bóstw i zwyczajów starożytnych można poznać za sprawą książki pt. “Hieroglify egipskie. Mowa bogów”, której autorem jest Andrzej Ćwik. Wspólnie z Wydawnictwem Poznańskim organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać tę pozycję. Co należy zrobić?

By wygrać tę publikację wystarczy wysłać e-maila na adres: konkurs@metropoliabydgoska.pl z odpowiedzią na pytanie konkursowe: Dlaczego interesujesz się książkami historycznymi? Poza tym w treści wiadomości trzeba podać swoje imię i nazwisko, a w tytule napisać „KONKURS KSIĄŻKA”.

Na zgłoszenia czekamy do 14 kwietnia 2022 r. (czwartku), do godziny 12:00. Nagrodzimy autorów najciekawszych odpowiedzi. O wygranej poinformujemy zwycięzców w wiadomości zwrotnej wysyłanej tego samego dnia. Książki będą do odbioru już po świętach w siedzibie redakcji  MetropoliaBydgoska.PL przy ul. Kościuszki 27B w Bydgoszczy.


Opis od autora:

Żyjemy w przeświadczeniu, że tradycja i kultura europejska wywodzą się ze starożytnej Grecji i Rzymu. Zapominamy jednak o starożytnych Egipcjanach lub po prostu jesteśmy nieświadomi egipskiego pochodzenia wielu wynalazków, idei i motywów. Dotyczy to nie tylko religii czy filozofii. To dzięki Egipcjanom ktoś może nosić imię Zuzanna lub Onufry. To dzięki nim znamy słowa takie jak: bazalt, heban czy chemia. To wreszcie dzięki nim dzielimy dobę na dwadzieścia cztery godziny.

Z podziwem patrzymy na niezrozumiałe teksty na ścianach egipskich świątyń i grobowców. A gdybyśmy spróbowali je odczytać? Zajrzenie w niezwykły świat hieroglifów może przynieść ze sobą zdumiewające odkrycia i wielką satysfakcję, gdy uda nam się rozszyfrować to, co przez wieki było ukryte i tajemnicze. Kamienie zaczynają wtedy mówić, a mają naprawdę wiele do powiedzenia.