Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 15 • L 14
18C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWyjątkowa akcja w Bydgoszczy. Będzie można kupić i sprzedać ciekawe przedmioty
sprze-dasz bydgoszcz
02.06.2021 | 15:52

Wyjątkowa akcja w Bydgoszczy. Będzie można kupić i sprzedać ciekawe przedmioty

Na zdjęciu: Akcja Sprze-Dasz doskonale wpisuje się w zasadę Zero Waste, a w szczególności Reuse, czyli ponownego użycia przedmiotów, które dzięki temu nie trafią na śmietnik.

Fot. nadesłane

W niedzielę, 13 czerwca w Bydgoskim Centrum Finansowym (dawna Drukarnia) odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Sprze-Dasz – to impreza kierowana do wszystkich, którzy w swoich garażach, piwnicach i innych skrytkach mają przedmioty, które chcą sprzedać albo oddać w dobre ręce. Inicjatywa jest też gratką dla kolekcjonerów ciekawych bibelotów.

Pierwsza edycja akcji Sprze-Dasz odbyła się w lutym 2020 roku. Teraz, po długiej przerwie spowodowanej epidemią, powraca – rzecz jasna w reżimie sanitarnym. Podczas wydarzenia będzie można nabyć – także za darmo – różne przedmioty.

Najczęściej sprzedawane są zabawki dla dzieci, książki, przybory kuchenne czy ubrania. Największym zainteresowaniem cieszą się antyki, ceramika, dzieła sztuki oraz typowe, lecz urocze, zbieracze kurzu. Sama na ostatniej Sprze-Daszy nabyłam stare rakiety tenisowe, które zdobią ściany mojego mieszkania. Wśród różnych perełek znalazłam również piękne naczynia z Bolesławca, które wracają do łask – podkreśla Zuzanna Simińska, organizatorka Sprze-Daszy. I dodaje, że akcja doskonale wpisuje się w zasadę Zero Waste, a w szczególności Reuse, czyli ponownego użycia przedmiotów, które dzięki temu nie trafią na śmietnik.

Pierwsza po przerwie Sprze-Dasz odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca w godzinach od 10:00 do 14:00 w Bydgoskim Centrum Finansowym (dawna Drukarnia) przy ulicy Jagiellońskiej. Aby wziąć udział w akcji jako sprzedawca, należy wykupić miejsce za pośrednictwem strony internetowej app.evenea.pl/event/sprzedasz13/. Należy się śpieszyć, gdyż jak podkreśla Simińska na wystawców czeka już niewiele miejsc. Nabywcy wchodzą natomiast całkowicie za darmo. Warto dodać, że wydarzenie łączy się z tradycyjnym coniedzielnym Frymarkiem Bydgoskim, czyli jarmarkiem produktów ekologicznych, regionalnych i rękodzieła.

Jak podkreślają organizatorzy, w budynku BCF znajduje się płatny, piętrowy parking (wjazd od ulicy Parkowej), a najbliższy bezpłatny znajduje się przy ul. Konarskiego. Na zakupy należy wziąć ze sobą swoją torbę, a także gotówkę w drobnych nominałach. Każdy wystawca oraz klient zobowiązany jest do przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Wewnątrz budynku BCF obowiązuje nakaz noszenia maseczek zakrywających nos i usta oraz zachowanie dystansu. Organizatorzy Sprze-Daszy zapewniają natomiast płyn do dezynfekcji rąk.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sławomir
Sławomir
3 miesięcy temu

Impreza kierowana do wszystkich, którzy w swoich garażach, piwnicach i innych skrytkach mają przedmioty, które chcą sprzedać albo oddać w dobre ręce.

Tylko najpierw muszą zapłacić.

Powiązane treści