Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wyjątkowa wystawa w centrum. Historia miasta opowiedziana za pomocą rodzinnych historii

Dodano: 17.01.2020 | 17:45

Na zdjęciu: Wystawę będzie można podziwiać na Moście Staromiejskim.

Fot. Błażej Bembnista

Z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski mieszkańcy miasta podzielili się swoimi rodzinnymi historiami, które zostały uwiecznione na zdjęciach. Z nadesłanych fotografii powstała specjalna wystawa, która zostanie otwarta w sobotę (18 stycznia), o godz. 12:00 na Moście Staromiejskim.

Wystawę stworzyli bydgoszczanie. Mieszkańcy przekazali swoje zdjęcia, na których wiele lat temu obiektyw aparatu uchwycił rodzinne momenty z Bydgoszczą w tle. – Dzięki tej wystawie zobaczymy jak wyglądało nasze miasto 25, 50 a nawet 100 lat temu! To niezwykły zbiór kilkudziesięciu zdjęć, na których zobaczymy, jak bydgoszczanie spędzali wolny czas, gdzie pracowali oraz jak zmieniło się nasze miasto na przestrzeni lat – informuje ratusz.

W sumie zobaczymy niemal setkę różnych historii, których wspólnym mianownikiem są mieszkańcy miasta nad Brdą – a od 100 lat niepodległej. Wystawa „Moja rodzina, moje miasto na historycznej fotografii” zostanie otwarta w sobotę (18 stycznia) o godz. 12 na Moście Staromiejskim i potrwa do końca lutego.

Również w sobotę odbędzie się kolejna uroczystość związana z obchodami. Poczet Dębów Honorowych wzbogaci się o Dąb Stulecia. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 18 stycznia o godz. 13 w Alei Ossolińskich. Uroczyste odsłonięcie tabliczki odbędzie się z udziałem rodziny pierwszego komisarycznego prezydenta Bydgoszczy Jana Maciaszka.

0 0 votes
Article Rating
Wyjątkowa wystawa w centrum. Historia miasta opowiedziana za pomocą rodzinnych historii
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments