Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wyjątkowe zajęcia dla najmłodszych. Poprowadzi je Iga Baumgart-Witan

Dodano: 19.11.2023 | 09:59

Na zdjęciu: Iga Baumgart-Witan to czołowa polska lekkoatletka w biegu na 400 metrów.

Fot. Paweł Skraba / Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki / materiały prasowe

Sportowe warsztaty z gwiazdami lekkiej atletyki – zajęcia pod takim hasłem dla najmłodszych poprowadzi bydgoska lekkoatletka Iga Baumgart-Witan. Jedne z nich odbędą się w Bydgoszczy.

Zajęcia w Bydgoszczy odbędą się w najbliższy wtorek, 21 listopada, zaś dzień później – w środę, 22.11. Baumgart-Witan poprowadzi je z uczniami w Elblągu. – Ze względu na to, że będzie to już późna jesień, nasze zajęcia zorganizujemy w halach sportowych – mówi biegaczka BKS-u Bydgoszcz. Wiadomo, że w grodzie nad Brdą zajęcia odbędą się w hali lekkoatletycznej, a w Elblągu w pełnowymiarowej sali gimnastycznej.

Każdy z warsztatów zostanie przeprowadzony według programu opartego na podstawowych konkurencjach biegowych oraz technicznych, a Baumgart-Witan zamierza zaprosić innych reprezentantów Polski, którzy przedstawią swoje konkurencje. Podczas warsztatów prowadzący oraz animatorzy i trenerzy obserwować będą uczestników i wybierać najbardziej aktywne dziewczęta i chłopców, by później uhonorować je sportowymi upominkami i pucharami. Wszyscy uczestnicy otrzymają też poczęstunek i wodę.

W każdym z warsztatów ma wziąć udział około stu dziewcząt i chłopców. W animacjach i konkurencjach rywalizować będą dziewczynki i chłopcy ze szkół podstawowych w kategoriach w dwóch kategoriach wiekowych – klas 4-6 i klas 7-8, a w Elblągu także z klas drugiej i trzeciej. W programie zajęć są – w Bydgoszczy sprint na 60 metrów, skok w dal, tor przeszkód, rzut do celu i skoki ze skakanką, a w Elblągu rzut do celu, tor przeszkód, skoki w workach, rzut oszczepem i skoki przez drabinkę. W obu miastach w przeprowadzeniu zajęć pomogą młodzi i zdolni lekkoatleci – w Bydgoszczy z młodzieżą spotka się medalista mistrzostw Polski i reprezentant Polski juniorów Gabriel Dziełakowski, a w Elblągu Kacper Lewalski, medalista mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów oraz wielokrotny medalista mistrzostw Polski juniorów i seniorów.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments