Bydgoszcz
-0C
Mgła
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 1 • L -1
5C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
6C
Pt
9C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWyjątkowy plac zabaw powstaje w Fordonie. Skorzystają z niego nie tylko dzieci
wpzir budowa1
04.04.2017 | 15:32

Wyjątkowy plac zabaw powstaje w Fordonie. Skorzystają z niego nie tylko dzieci

Zadanie realizowane jest ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na zdjęciu: Obecnie trwają pierwsze prace budowlane.

Fot. mat. pras.

 

U podnóża Góry Szybowników w Fordonie trwa budowa wielopokoleniowego parku zabaw i rekreacji. Jak sama nazwa wskazuje, będzie on dostosowany do potrzeb nie tylko dzieci, ale również osób dorosłych. 

Projekt zakłada ulokowanie tuż obok siebie urządzeń do zabawy dedykowanym dzieciom w różnym wieku oraz siłowni zewnętrznej, z której będą mogli korzystać dorośli. Teren podzielony zostanie na strefy odpowiednie dla kategorii wiekowej użytkowników. W pierwszej strefie znajdzie się plac zabaw dla dzieci starszych wyposażony w duży zestaw z elementami takimi jak ślizgi, zjeżdżalnie, gry, ścinki wspinaczkowe, lunety. W strefie dla dzieci młodszych znajda się natomiast trzy mniejsze zestawy zabawowe, w skład których wejdą mostki, lady, telefon tubowy czy wagon transportowy. Wszystkie elementy mają wspomagać rozwój fizyczny, koordynację ruchową jak również kształtować umiejętności intelektualne i rozwój społeczny dzieci. Osobną strefę tworzyć mają huśtawki. Zostaną tam zamontowane trzy różne typy urządzeń, dedykowane dzieciom w różnym wieku.

W strefie przeznaczonej dla osób dorosłych pojawią się przyrządy gimnastyczne umożliwiające wykonywanie ćwiczeń na poszczególne partie mięśni. Będą to trzy stacje gimnastyczne, a każda wyposażona w trzy różnorodne przyrządy do wykonywania ćwiczeń. Łącznie będzie dziewięć stanowisk. Wszystkie przyrządy do ćwiczeń zostaną wyposażone w instrukcje obsługi.

Pomysł wybudowania takiego parku został zgłoszony w trakcie przedostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zadanie zdobyło też największą liczbę głosów w Nowym Fordonie.

Obecnie trwają pierwsze prace budowlane. Ustawiane są krawężniki i wykonywane są prace ziemne. Montaż wszystkich urządzeń zakończy się jeszcze wiosną. Koszt inwestycji to 447 tysięcy złotych.

 


Powiązane treści