Bydgoszcz
14C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 15 • L 14
17C
Sr
15C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWyjątkowy plener malarski „Bydgoszcz jest piękna” zakończony. Zobacz nadesłane prace!
utp bydgoszcz
22.09.2020 | 13:09

Wyjątkowy plener malarski „Bydgoszcz jest piękna” zakończony. Zobacz nadesłane prace!

Na zdjęciu: Jedna z prac, stworzonych podczas pleneru "100 obrazów na stulecie - Bydgoszcz jest piękna". Jej autorką jest Krystyna Kotanowicz.

Fot. mat. prasowe

Organizowany przez Katedrę Architektury Wnętrz UTP oraz Miasto Bydgoszcz plener online „100 obrazów na stulecie – Bydgoszcz jest piękna” dobiegł końca. Wzięli w nim udział artyści z całego kraju. Wszystkie zgłoszone prace zostały opublikowane na specjalnej stronie internetowej.

Plener malarski online, kierowany zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów, był jednym z wydarzeń powiązanych z obchodami 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski. Zadaniem każdego z uczestników było utrwalenie znanego lub nieznanego miejsce Bydgoszczy – mógł to być widok z okna, z balkonu, z ogrodu, lub ze zdjęcia, starej fotografii, z pocztówki.

Zapisy na wyjątkowe wydarzenie artystyczne rozpoczęły się w maju i trwały do końca czerwca. Sam plener trwał od 15 lipca do 15 sierpnia. – Wzięli w nim udział artyści z całego kraju: od Gdańska przez Toruń, Warszawę, Wrocław, po Kraków, od licealisty przez amatora sztuki po profesora. Nie zabrakło absolwentów naszego kierunku Architektury Wnętrz. Prace przesłali zarówno 18-latkowie, jak i seniorzy – podkreśla prof. Aleksandra Simińska, która wraz z mgr Agnieszką Walter dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w plenerze.

Teraz każdy może zobaczyć prace, które powstały podczas pleneru – i to bez wychodzenia z domu. Internetowa wystawa prac jest dostępna od 20 września na stronie aw.utp.edu.pl/100_prace.php. Organizatorzy informują jednak, że w listopadzie prace będzie można zobaczyć na żywo – podczas wernisażu w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści