Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWyjątkowy projekt bydgoskiej uczelni i drużyny siatkarskiej. Chcą walczyć z uzależnieniem od smartfonów
23.09.2021 | 20:15

Wyjątkowy projekt bydgoskiej uczelni i drużyny siatkarskiej. Chcą walczyć z uzależnieniem od smartfonów

Na zdjęciu: O szczegółach projektu pod nazwą e-balans.pl, mówiono podczas konferencji prasowej w Wyższej Szkole Gospodarki.

Fot. Szymon Fiałkowski

 To ma być pionierski i wyjątkowy projekt. Wyższa Szkoła Gospodarki i siatkarski BKS Visła ProLine Bydgoszcz ogłosiły podczas czwartkowej (23 września) konferencji prasowej rozpoczęcie akcji pod hasłem e-balans.pl.

Ten projekt jest owocem bardzo dobrej współpracy. Klub od wielu lat współpracuje z Wyższą Szkołą Gospodarki – mówił w trakcie briefingu dyrektor marketingu siatkarskiej spółki Łuczniczka Bydgoszcz Tomasz Konieczyński. Jak dodawał, ten program będzie promowany także poprzez występujący w Tauron I Lidze, a logotyp akcji e-balans będzie widoczny tak na koszulkach zawodników (zarówno na domowych, jak i wyjazdowych strojach), jak i na bandach reklamowych.

Konieczyński zwracał uwagę, że młodzi ludzie dzisiaj dużo czasu spędzają jednak przed ekranami swoich smartfonów, a tak jest m.in. na placach zabaw. – My byliśmy wychowani na autorytetach sportowych: w przeszłości był nim Zbigniew Boniek, a dzisiaj Robert Lewandowski. Takie osoby inspirują nas do tego, byśmy podejmowali tego typu działania. Trzeba jednak przekuć to w konkrety, a tym jest program e-balans.pl – nie ukrywał.

Co oznacza hasło e-balans? – Musimy zgodzić się na to, że smartfony i nowe technologie są nam niezbędne do dobrego funkcjonowania. Trzeba przyjąć, że to jest nasza rzeczywistość, ale i w ślad za nią tworzą się zagrożenia, a my chcemy o nich mówić. Dzieciom, rodzicom i nauczycielom chcemy wskazywać ich skalę – podkreślił Konieczyński. Sam program będzie opierał się też na kampaniach promocyjnych i akcjach w szkołach z udziałem zawodników klubu. Siatkarski klub zapowiedział także m.in. organizację eventów w szkołach pod nazwą „Przygody z siatkówką”, który będzie inicjował realną współpracę: konkursy, zabawy sportowe, będą rozmowy z siatkarzami, a także przeprowadzenie treningu dla dzieci w hali Immobile Łuczniczka czy eventu podsumowującego postępy dzieci w zadanych ćwiczeniach testowych. – Chcemy, aby program nie ograniczał się tylko do siatkówki, ale żeby rozszerzał się także na inne dyscypliny sportowe – zaznaczył dyrektor marketingu siatkarskiej spółki. Sam program też wymaga współfinansowania, a przedstawiciele klubu będą prowadzić rozmowy z lokalnymi samorządami. W planach jest także otwarcie projektu szkół partnerskich.

Ogłoszenie projektu nie było jedynym wydarzeniem. W trakcie konferencji, prezes siatkarskiej spółki Wojciech Jurkiewicz podpisał umowę o przedłużeniu współpracy z marką InterRisk – firmą zajmującą się ubezpieczeniami.

Wyjątkowy projekt bydgoskiej uczelni i drużyny siatkarskiej. Chcą walczyć z uzależnieniem od smartfonów
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments