Bydgoszcz
0C
95% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 0 • L 0
7C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWykolejenie na pętli w Myślęcinku. Możliwe duże opóźnienia
Tramwaj-linia-4-Glinki-ulica-Gdańska-LG-1200x800
28.06.2016 | 11:56

Wykolejenie na pętli w Myślęcinku. Możliwe duże opóźnienia

Od rana występują liczne utrudnienia w ruchu tramwajów.

Na zdjęciu: Linia nr 4 kursuje między Glinkami a Wilczakiem.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Wtorek nie jest udanym dniem dla podróżujących tramwajami. Od rana muszą się oni zmagać z licznymi utrudnieniami.

Krótko przed godziną 11:30 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował o wykolejeniu tramwaju w rejonie Lasu Gdańskiego. Kilkadziesiąt minut później na miejscu nie było jeszcze dźwigu, a dopiero po jego przyjeździe będzie można oszacować czas trwania utrudnień.

W związku  z zablokowaniem pętli zmieniono organizację ruchu tramwajów. Jak informuje Dział Nadzoru Ruchu MZK , linia nr 1 kursuje na ul. Bałtycką, linie nr 2, 6, 10 – na ul. Rycerską, a linia nr 4 – na Wilczak.

AKTUALIZACJA: Po godzinie 12 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował o przywróceniu ruchu na ul. Gdańskiej. Nadal możliwe są duże opóźnienia.

Wykolejenie to nie pierwsze dziś problemy z tramwajami. Już rano wstrzymano ruch tramwajowy na al. Wojska Polskiego, gdzie Trasy Uniwersyteckiej doszło do zderzenia. Tramwaje linii nr 2 i 9 kursowały tylko do pętli przy ul. Magnuszewskiej. Następnie problemy wystąpiły na przystanku Dworzec Wschód.


Powiązane treści