Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 0km/h WNW
H 8 • L 8
9C
Wt
10C
Sr
16C
Czw
14C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWykonawca wyłoniony. Wiadomo, kto wyremontuje pętlę tramwajową na Babiej Wsi
Pętla tramwajowa - Babia Wieś Bydgoszcz - SF
31.07.2019 | 07:05

Wykonawca wyłoniony. Wiadomo, kto wyremontuje pętlę tramwajową na Babiej Wsi

O wyborze wykonawcy we wtorkowe popołudnie poinformował Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Na zdjęciu: Na pętli tramwajowej na Babiej Wsi wymienione zostaną uszkodzone słupy trakcyjne i oświetleniowe.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

W niespełna trzy tygodnie od rozpisania przetargu, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wyłonił wykonawcę prac remontowych na pętli tramwajowej na Babiej Wsi.

Na początku miesiąca informowaliśmy, że bydgoscy drogowcy rozpisali przetarg na wyłonienie wykonawcy robót na pętli tramwajowej Babia Wieś. Prace polegające na wymienieniu uszkodzonych elementów sieci oświetleniowej, trakcyjnej i trakcyjno-oświetleniowej mają zostać przeprowadzone w ramach systemu zaprojektuj i wybuduj.

Drogowcy poinformowali niedawno, że swoje oferty w postępowaniu przetargowym złożyły dwie firmy, natomiast we wtorek wyłoniono wykonawcę prac. Roboty na pętli na Babiej Wsi wykona bydgoska firma „Mega-Pol”, która na wykonanie wszystkich robót potrzebuje ok. 120 dni, zaś swoją ofertę w przetargu złożyła na kwotę 982,4 tys. złotych. Drugą firmą, która wystartowała w tym postępowaniu było krakowskie konsorcjum Progreg, jednak kwota, jaką złożyła za wykonanie robót – 1,057 mln zł znacznie przewyższyła budżet, jaki na ten cel zabezpieczony mieli drogowcy.

Przypomnijmy, że na pętli na Babiej Wsi bieg kończą tramwaje dwóch linii: 2 (kursujące od pętli Las Gdański) i 4, które kursują od Bielaw.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści