Bydgoszcz
4C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 5 • L 3
13C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleWykopywał cudze drzewka, by potem je sprzedać. Nie zdążył
Branch Winter Nature Fir Tuja Green
05.03.2017 | 12:11

Wykopywał cudze drzewka, by potem je sprzedać. Nie zdążył

Jego zachowanie zostało zauważone.

Na zdjęciu: Wykopane drzewka były warte około 300 złotych.

Fot. wolny dostęp

Zarzut kradzieży usłyszał 21-letni mieszkaniec Mroczy, który we wtorek wykopał tuje zdobiące rejon przy miejskiej obwodnicy. Iglaki miały zostać sprzedane, lecz zapobiegli temu mroteccy policjanci.

Funkcjonariusze dowiedzieli się o kradzieży krótko po godzinie 16:00. Mundurowi pojechali sprawdzić uzyskaną informacje. W rejonie obwodnicy ujrzeli 21-latka, który został wspominany w treści powiadomienia.

– Po krótkiej rozmowie z podejrzanym wszystko już było jasno. Okazało się, że mężczyzna wykopał 10 drzewek i ukrył je w pobliskich zaroślach. Krzewy miały tam leżeć, a 21-latek zamierzał w tym czasie szukać na nie kupca – mówi mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży drzewek wartych nieco ponad 300 złotych. 21-latka będzie tłumaczył się w sądzie ze swojego zachowania. – Zgodnie z kodeksem wykroczeń, za kradzież grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych, kara ograniczenia wolności lub areszt – mówi mł. asp. Andrzejewska. Rośliny zostały przekazane właścicielowi.


Powiązane treści