Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 6 • L 4
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWykryto nieprawidłowości podczas policyjnego zatrzymania w Fordonie. Są pierwsze konsekwencje!
Policja-Fordon
10.11.2017 | 12:23

Wykryto nieprawidłowości podczas policyjnego zatrzymania w Fordonie. Są pierwsze konsekwencje!

Są konsekwencje zatrzymania braci na bydgoskim Fordonie.

Na zdjęciu: Z pracy wydalony został m.in. zastępca komendanta komendy na Fordonie

Fot. Archiwum

Są pierwsze konsekwencje zatrzymania dwóch braci w bydgoskim Fordonie. Stanowisko stracił zastępca komendanta komisariatu w Fordonie.

Konsekwencje zostały wyciągnięte wskutek postępowania dyscyplinarnego prowadzonego w sprawie zatrzymania dwóch braci w bydgoskim Fordonie. Wobec policjantów, którzy dokonali zatrzymania, zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Jak komenda wojewódzka przekazała w komunikacie, funkcjonariusze niewłaściwie realizowali czynności, które skutkowały samookaleczeniem jednego z braci. Za niewłaściwy obieg informacji postępowanie dyscyplinarne dotyczyć będzie także dyżurnego.

Z pracą pożegnał się zastępca komendanta fordońskiej policji, który miał w weekend dyżur. Zarzucono mu niewłaściwy nadzór i 8 listopada został decyzją komendanta miejskiego odwołany ze stanowiska.

Równolegle w sprawie śledztwo prowadzi także bydgoska prokuratura. Przypomnijmy, że w nocy, 5 listopada policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Fordon podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy spożywali alkohol. Zdaniem funkcjonariuszy, na widok mundurowych zaczęli uciekać. Zatrzymani bracia zgłosili później do prokuratury, że wizyta na komisariacie skończyła się dla jednego z nich ciężkim pobiciem. Czytaj więcej o sprawie zatrzymanie na fordońskim komisariacie.


Powiązane treści