Bydgoszcz
16C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 17 • L 15
18C
Wt
22C
Sr
23C
Czw
25C
Pt
27C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleWynajmowali mieszkanie. A w nim urządzili sobie produkcję papierosów [ZDJĘCIA]
btr
21.11.2019 | 16:53

Wynajmowali mieszkanie. A w nim urządzili sobie produkcję papierosów [ZDJĘCIA]

Zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty - informują policjanci.

Na zdjęciu: Policjanci w mieszkaniu pary zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy i maszynę, która służyła do ich produkcji.

Fot. KMP Włocławek

22-latek i 24-latka wytwarzali papierosy, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Oboje wpadli w ręce włocławskich policjantów i usłyszeli już w związku z tą sprawą zarzuty.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Wówczas włocławskich policjantów zawiadomiła kobieta, która na osiedlu Zazamcze wynajmowała mieszkanie 22-latkowi i 24-latce. – Właścicielka lokalu zaniepokojona brakiem kontaktu z najemcą, postanowiła sprawdzić, co dzieje się w jej mieszkaniu – mówi st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku i jak relacjonuje, kobieta po wejściu do mieszkania zobaczyła zdewastowane wnętrze, natomiast w jednym z pokoi maszynę z papierosami.

I to właśnie w związku z odnalezieniem tej maszyny, wezwani przez nią zostali włocławscy policjanci. Ci dokonali przeszukania pomieszczenia, a w w nim zabezpieczyli wspomnianą maszynę do pakowania papierosów i kilka kartonów z zawartością papierosów bez polskich znaków akcyzy. – Funkcjonariusze oszacowali wartość strat na kilkanaście tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa – dodaje st. sierż. Szefler-Ciupińska.

Kobieta i mężczyzna, którzy zamieszkiwali w mieszkaniu na Zazamczu zostali ujęci przez włocławskich policjantów, a podczas przesłuchania zostały im postawione zarzuty dotyczące wytwarzania wyrobów akcyzowych w postaci papierosów bez wymaganych pozwoleń i znaków akcyzowych. Oboje będą odpowiedzieć za przestępstwo skarbowe.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści