[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny wypadek na drodze serwisowej S10 w gminie Białe Błota. Jedna osoba została ranna

Dodano: 28.01.2022 | 20:42

Na zdjęciu: Kierujący bmw wypadł z drogi i zatrzymał się na przydrożnych drzewach.

Fot. OSP Białe Błota

Na „serwisówce” drogi ekspresowej S10 przechodzącej przez miejscowości gminy Białe Błota w piątek, 28 stycznia doszło do kolejnego wypadku.

Jak informuje OSP Białe Błota, do zdarzenia doszło ok. godziny 13:40 na ulicy Obwodowej – czyli części drogi serwisowej biegnącej równolegle do S10. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe – kierujący jednym z nich (marki bmw) wypadł z drogi. Auto zatrzymało się w kępie drzew. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba, która została zabrana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży – jeden z OSP Białe Błota, a dwa z JRG nr 4 w Bydgoszczy, a także dwa zespoły ratownictwa medycznego i policja.

Ochotnicy z Białych Błot apelują o ostrożność i stosowanie się do ograniczeń prędkości, gdyż to kolejny w ostatnich dniach wypadek na „serwisówce”. W czwartek, 13 stycznia rano w Zielonce, na przejściu dla pieszych zlokalizowanym na wysokości ulic Borowikowej i Orzechowej kierowca mercedesa potrącił 11-letniego chłopca. Jak tłumaczył w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL sołtys Zielonki Tomasz Konieczyński, był to kolejny tego typu wypadek z udziałem dziecka na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Dokładnie trzeci. 2-3 lata temu w podobnym miejscu też doszło do potrącenia. W ubiegłym roku głośna była sprawa potrącenia dziewczynki w Cielu – wyliczał. I dodaje, że apele wystosowane na zebraniach wiejskich docierają do policji, ale na krótko. – Wielokrotnie mówiłem o konieczności zwiększenia liczby patroli. Ale po jednym z zebrań pojawiły się może dwa razy. A to jeden ze sposobów, żeby zmienić zachowania kierowców – przekonywał Konieczyński.

Droga serwisowa przebiegająca wzdłuż Zielonki, Ciela, obrzeży Białych Błot oraz Lipnik i Kruszyna Krajeńskiego powstała wraz z budową fragmentu drogi ekspresowej S10 między węzłami w Białych Błotach i Stryszku. Zarządzana jest przez Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, lecz pojawiają się pomysły, by opiekę nad nią przejął samorząd Białych Błot.

CZYTAJ WIĘCEJ: Groźne potrącenie 11-latka w Zielonce. Czy droga serwisowa S10 powinna być zmodernizowana?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Der
Der
8 miesięcy temu

BMW nie liczyć do statystyk, bo zawyżają.