Wypadek karetki i toyoty na rondzie Fordońskim. Trzy osoby zabrane do szpitala [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: KMP Bydgoszcz
Trzy osoby – dwóch ratowników i pacjent – zostały ranne w piątkowym wypadku z udziałem karetki pogotowia ratunkowego i osobowej toyoty na rondzie Fordońskim w Bydgoszczy. Policjanci już wszczęli dochodzenie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia.
Jak już informowaliśmy na naszych łamach, do wypadku doszło w piątkowe (17 maja) przedpołudnie na rondzie Fordońskim, a zgłoszenie do służb wpłynęło tuż po godzinie 11:20. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe, a ruch w miejscu zdarzenia był przez dłuższy czas zablokowany.
CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ WIDEO: Ruch pieszych na Wojska Polskiego w oku kamery. „Za nic mieli czerwone światło”
Nieco więcej szczegółów ujawnili policjanci z pionu ruchu drogowego bydgoskiej drogówki, którzy pracowali na miejscu. Jak wynika z ich ustaleń, kierujący karetką renault master miał włączone sygnały uprzywilejowane i jechał od strony Mostu Pomorskiego. – Nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i kontynuował jazdę, przejeżdżając na czerwonym świetle dla jego kierunku ruchu, a następnie zderzył się z toyotą auris, która na rondo wjeżdżała od strony Fordonu – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.
Po zderzeniu, karetka przewróciła się na bok i uderzyła jeszcze w sygnalizator świetlny. Do szpitala przewiezione zostały trzy osoby – to przewożony ambulansem pacjent oraz załoga karetki. – Z uwagi na odniesione obrażenia dwóch osób: pacjenta i ratownika, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek – dodaje Kowalska.
Policjanci prowadzą postępowanie, które będzie miało na celu wyjaśnienie dokładnych i wszystkich okoliczności piątkowego wypadku.
- Impreza w bydgoskim Sens Club. Zobacz ZDJĘCIA! - 25 października 2025
- Sobota w Grey Club Bydgoszcz. Mamy nowe ZDJĘCIA z imprezy - 25 października 2025
- Piątkowa zabawa w bydgoskim klubie Ava 3.0. Oglądaj ZDJĘCIA! - 23 października 2025








![Zderzenie tramwaju i autobusu w Fordonie. Są pierwsze ustalenia policji [ZDJĘCIA] 6-08-2025_wypadek Akademicka-Korfantego Bydgoszcz_Pomoc Drogowa Krystian Andruszczenko-1](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/08/6-08-2025_wypadek-Akademicka-Korfantego-Bydgoszcz_Pomoc-Drogowa-Krystian-Andruszczenko-1-150x150.jpg)



