Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
47% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 21 • L 20
22C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
23C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleWypadek na przejeździe kolejowym. Śmigłowiec LPR zabrał poszkodowaną kobietę
śmigłowiec lpr bydgoszcz
07.05.2018 | 10:52

Wypadek na przejeździe kolejowym. Śmigłowiec LPR zabrał poszkodowaną kobietę

Na trasie do Nowej Wsi Wielkiej kursuje autobusowa komunikacja zastępcza.

Na zdjęciu: Kierująca została zabrana helikopterem do szpitala.

Fot. Maciej Rejment

W poniedziałek nad ranem doszło do wypadku na przejeździe kolejowym w Prądocinie. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Strażacy zostali poinformowani o zdarzeniu o godz. 8:24. Na przejazd wyposażony w sygnalizację świetlną wjechało audi a3, którego tył został zahaczony przez pociąg osobowy Arrivy. Autem podróżowała tylko kierująca kobieta, która doznała ogólnych potłuczeń i szoku. Została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Pociąg wykonywał przejazd testowy, więc znajdował się w nim tylko maszynista.

W działaniach na miejscu zdarzenia brały udział cztery zastępy straży pożarnej – dwa ze Szkoły Podoficerskiej PSP i po jednym z OSP Brzoza i OSP Nowa Wieś Wielka.

Jak na podstawie komunikatu z PKP PLK poinformowało Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, w związku z wypadkiem ruch pociągów pasażerskich odbywa się ze stacji Bydgoszcz Główna do Nowej Wsi Wielkiej przez stację Bydgoszcz Wschód Towarowa, zaś na zablokowanym odcinku pasażerowie przewożeni są autobusami zastępczymi Przewozów Regionalnych.

Aktualizacja: O godz. 11:10 BCZK poinformowało, że ruch został przywrócony.


Powiązane treści