Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wypadek na trasie Bydgoszcz – Toruń. Krajowa 10 była zablokowana

Dodano: 05.11.2022 | 08:00

Na zdjęciu: Do wypadku w Emilianowie doszło około 3:30 w nocy z piątku na sobotę.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Dwie osoby zostały poszkodowane w nocnym (4/5 listopada) wypadku, do którego doszło na krajowej 10 w Emilianowie.

Jak przekazuje nam dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, zgłoszenie o wypadku na 272 kilometrze trasy Bydgoszcz – Toruń wpłynęło do służb po godzinie 3:30 w nocy.

Do wypadku doszło w Emilianowie, tuż za wiaduktem kolejowym na jezdni w kierunku Torunia. Czołowo zderzył się tam samochód osobowy z przyczepką typu laweta (jak się dowiadujemy, przewożone było w niej drewno) oraz samochód ciężarowy. Ponadto, otarciu uległ inny, mniejszy pojazd ciężarowy. – Po zderzeniu z samochodem, ciężarówka wypadła z drogi i wpadła na pobocze – słyszymy od strażaków.

W wyniku tego wypadku poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym, które po przebadaniu przez ratowników medycznych przewieziono do szpitala. W pojeździe była jeszcze jedna osoba, ale ona – podobnie jak kierowca ciężarówki – pozostali na miejscu zdarzenia. – Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba miała być uwięziona w pojeździe, po naszym przyjeździe okazało się, że wszyscy byli poza pojazdami – przekazuje dalej dyżurny z KM PSP.

Krajowa 10 w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. Oprócz usuwania skutków wypadku, strażacy musieli także zneutralizować plamę rozlanego na całej szerokości jezdni oleju napędowego. Na czas akcji służb, wytyczono objazdy przez Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, a od strony Solca Kujawskiego prowadził on ul. Nowotoruńską i dalej przez BPPT. Ruch ma zostać w ciągu najbliższych minut przywrócony.

Na miejscu wypadku pracowały cztery zastępy straży pożarnej, policjanci i służby GDDKiA. Funkcjonariusze – jak się chwilę temu dowiadywaliśmy – jeszcze pracują na miejscu zdarzenia i przeprowadzają swoje czynności.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments